Mapy.cz ukazují ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích

Webový portál Mapy.cz slouží uživatelům k plánování výletů a vysokohorských výšlapů a k hledání nejrychlejší či nejkratší cesty (automobilem, na kole, pěšky atd.). Nyní se server pyšní další užitečnou funkcí, a to denně aktualizovanými cenami pohonných hmot (nafty a benzínu) na čerpacích stanicích v České republice a na Slovensku. Funkcí je obdařená jak online mobilní aplikace, tak i webové stránky služby.

Seznam.cz získává data o čerpacích stanicích od společnosti CSS, přičemž jsou dostupné aktualizované ceny u 1 663 čerpacích stanic v České republice a u 428 čerpacích stanic na Slovensku. A navíc uživatelé mají u více než 400 čerpacích stanic v České republice aktualizované informace o otevírací době a kontakt.

ceny pohonných hmot

Ceny pohonných hmot na Mapy.cz

„Představte si českou rodinu, která se chystá na prodloužený víkend na Šumavu. Kromě výletních míst, trasy a ubytování se také zajímají o to, kde natankovat. A všechno toto dnes najdou na Mapy.cz – v jedné službě doma na počítači i v terénu v mobilní aplikaci,“ dodává Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz, v blogovém příspěvku. „Chceme, aby u nás lidé našli ke každému místu všechny důležité informace, na které se budou moci vždy na svých cestách spolehnout. V případě čerpacích stanic k těmto informacím patří i to, za kolik zde lidé natankují.“

Ceny pohonných hmot se vám zobrazí dvojím způsobem. První možností je, že najedete myší na ikonku vybrané benzinové stanice v mapě, přičemž se vám zobrazí ceny benzínu a nafty.

mapy.cz první možnost

Ceny se zobrazí po najetí myší na ikonku konkrétní čerpací stanice.

Druhou možností je, že vyhledáte konkrétní čerpací stanici prostřednictvím vyhledávače v pravé části. A pod vyhledáváním se vám zobrazí také ceny paliva a další informace o dané čerpací stanici.

mapy.cz druhá možnost

Ceny se zobrazí po vyhledávání přes vyhledávací formulář.

Zdroj / Foto: Seznam Blog

Komentáře

Nahoru