Mapy.cz představují hlasovou navigaci pro turisty

Český mapový portál Mapy.cz, který má pod svými křídly Seznam.cz, spouští turistickou navigaci, která je kompatibilní s operačními systémy Android a iOS. S hlasovou navigací úspěšně docestuje do cíle řidič, cyklista i pěší turista. Mapy.cz nabízí hlasovou navigaci nejen pro evropské země, ale také pro země na dalších čtyřech kontinentech.

Prozatímní nevýhodou je, že k hlasové navigaci potřebujete připojení k internetu. Ale i tento nedostatek by měl být v brzké době odstraněn. Testování navigace, jehož se zúčastnilo 6 500 lidí, trvalo měsíc. A během této doby dokázal mapový portál přidat další detaily a tunely.

auto_ikona

S hlasovou navigací se můžete vydat i do zahraničí.

„Srpen byl pro vývoj navigace zásadní. V uzavřeném testu jsme ji zpřístupnili 6 500 lidí, kteří nám zejména o víkendech posílali zpětnou vazbu přes aplikaci, e-maily a sociální sítě. Těmi, co turistickou navigaci testovali nejvíce, byli cyklisté, nicméně zapojila se i spousta řidičů a pěších. Díky jejich podnětům se nám podařilo vylepšit spoustu detailů, zlepšili jsme stabilitu aplikace, odstranili nepotřebné povely, upravili nastavení hlasu a přidali na výběr i syntetický hlas, tedy TTS technologii převádějící text na řeč,“ dodává Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Veřejně přístupná verze vás navede i v tunelech, takže dočasná ztráta signálu GPS nebude problém. Mezi další oblíbené funkce, které jsou pro uživatele užitečné, je upozornění na blížící se rozcestník či možnost zvolit si neomezené množství průjezdních míst.

kolo_ikona

Hlasová navigace je vhodná i pro cyklisty.

S navigací můžete vyrazit i do světa, ale k výpočtu trasy a případnému přepočtu při odbočení z cesty potřebujete připojení k internetu. Navigace ale funguje v Evropě, Severní a Jižní Americe, Africe i Austrálii.

Dalším plánem je, aby navigace fungovaly plně v offline módu, přičemž vývojářský tým momentálně pracuje na offline plánování a vyhledávání i na offline mapách celého světa. Prozatím jsou dostupné offline mapy Evropy, které zrychlují práci s navigací.

„I přes veřejné spuštění navigace je obezřetnost na místě. Jedná se totiž stále o verzi beta,“ upozorňuje závěrem Jakub Faifer.

Zdroj: Seznam.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru