Mapy.cz představují funkci Stopař, která zaznamená každý krok

Oblíbený mapový portál Mapy.cz představuje užitečnou funkci, která slouží k zaznamenávání každého kroku. Jediným kliknutím spustíte funkci Stopař, která bude ukládat stopy až do jejího zastavení. Vykreslené stopy společně s informacemi o vzdálenosti, času, průměrné rychlosti a výškovém profilu si můžete uschovat v Batůžku, kam si můžete ukládat i oblíbená místa a výletní trasy.  

Zaznamenané stopy se přihlášeným uživatelům synchronizují z mobilních telefonů na web, odkud je možné je sdílet na sociální sítě (Facebook, Twitter, Google+). Dokonce si můžete vygenerovat odkaz a poslat ho někomu i e-mailem. Stopař je k dispozici prozatím pouze v aplikaci Mapy.cz pro Android.

„Ať už cestujeme do zahraničí nebo na výlet do Jeseníků, scénář bývá vždycky podobný. Člověk se nejprve někde inspiruje, vybere trasu, spustí navigaci a po návratu domů o své cestě vypráví. A zatímco dříve si lidé vozili suvenýry na památku, dnes raději ukazujeme ušlé kilometry a seznam navštívených míst,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Pokud chcete aktivovat funkci Stopař, stačí v aplikaci Mapy.cz kliknout na tlačítko vpravo dole nad mapou.

„V ten okamžik začne Stopař zaznamenávat délku ušlých stop, trvání chůze či jízdy, průměrnou rychlost a výškový profil trasy, dokud jej nezastavíte. Záznam si pak můžete snadno uložit do Batůžku v aplikaci, kde si také zvolíte, zda šlo o chůzi, běh, cyklojízdu či jízdu autem,“ vysvětluje Jakub Faifer.

Tato funkce je momentálně dostupná pro zařízení s operačním systémem Android. Nicméně brzy se objeví i na verzích pro iOS a Windows Phone.

Zdroj: Seznam blog

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru