Mapy.cz nově umí plánovat výlety

Veřejně dostupná beta verze Mapy.cz nabízí plánovač výletů, který nahradí dosavadní plánovač okruhů. Stačí jednou kliknout a nabídnou se vám místa, jež stojí za zhlédnutí. Seznam není jedinou společnosti, která nabízí plánování výletů.

vylet luhacovice

Plánování výletu v lázeňském městě Luhačovice

 „Kromě trasy uvidíte u mapy i itinerář včetně fotografií míst, která máte po cestě a stojí za to vidět. Zdaleka se nejedná pouze o hrady a zámky. V okruhu se objeví pod body zájmu (POI) společně s popiskem a fotkami, které zohlední aktuální roční období,“ píše se na blogu portálu o nové službě.

Seznam bere v potaz nejen klasické výšlapy, ale také cyklistické trasy. Výlety jsou dostupné také v mobilní aplikaci, kde je možné s výletem pracovat i v offline módu. Tuto možnost zatím nabízí pouze appky pro Android.

převýšení

Mapy.cz zobrazují také převýšení naplánované trasy

Další aplikace pro plánování výletů

V současné době existuje více aplikací, jež slouží k plánování výletů. V květnu byl představen projekt Jana Kaštury a Tomáše Myslivečka – Triphood.

triphood

Triphood také plánuje výlety

„Chtěli jsme vytvořit aplikaci, která by umožňovala předem naplánovat výlet a spojit ho s libovolným příběhem, motivačními obrázky a zábavnými otázkami,“ říká Kaštura.

Zdroj: Seznamblog

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru