Mapy.cz mají užitečnou funkci První pomoc

Aplikace Mapy.cz přichází s užitečnou funkcí První pomoc, prostřednictvím které uživatel přímo z aplikace vytočí linku tísňového volání, zobrazí si na mapě nejbližší pohotovost či horskou službu či zhlédne praktické návody, jak poskytnout první pomoc. Dále nechybí funkce pro sdílení aktuální polohy, přičemž stačí kliknout pouze na bod ukazující polohu uživatele v mapě.

První pomoc je dostupná v hlavním menu aplikace Mapy.cz pod offline mapami. Jakmile se ocitnete v akutní situaci, stačí využít tlačítko pro vytočení čísla tísňového volání 112. Nespornou výhodou je, že toto číslo bude vytočeno, přestože nemáte vloženou SIM kartu, aktivní roaming v zahraničí či signál.

prvni_pomoc2

Zdroj: Seznam.cz

„Aplikace také obsahuje postup první pomoci v několika vybraných vážných situacích, které jsme konzultovali s Českým červeným křížem. Patří k nim například bezvědomí, popáleniny nebo dušení. Pokud se však člověk dokáže dopravit například do nemocnice sám, stačí kliknout na tlačítko Pomoc v okolí. V mapě se mu zobrazí všechna nejbližší zařízení od pohotovostí po nemocnice či horské služby,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

V každé krizové situaci je velice důležité, kde se člověk nachází, a proto se v aktualizované verzi objevuje funkce První pomoc a funkce pro sdílení polohy. Jakmile uživatel klikne na modrý bod ukazující aktuální polohu, vygeneruje se odkaz, který je možné sdílet prostřednictvím SMS, e-mailu či Facebooku. Adresátovi se poloha zobrazí přímo v aplikaci či na webové stránce Mapy.cz.

prvni_pomoc1

Zdroj: Seznam.cz

Aktualizace je prozatím dostupná pro Android zařízení. Ale brzy se jí dočkají i majitelé iOS zařízení.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru