Dnes vyšlo 15 článků

Mapové centrum v Českých Budějovicích musí skončit. Může za to EET

Turistické a mapové centrum v Českých Budějovicích musí po 24 letech skončit. Od prvního březnového dne už nebude poskytovat své služby, a to kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) pro maloobchodníky. Informoval o tom jednatel Marcel Goetz.

„Jsme jen malé ‚eseróčko‘, které má tři zaměstnance, v letní sezóně pět. Pracuju sedm dní v týdnu a nemůžu si dát ani minimální mzdu, protože centra měst se vylidňují. Zisky, které dřív pomáhaly udržovat domy v centrech měst, mizí. Bývalo obvyklé, že dole byl obchod a nahoře byty, ale to končí,“ řekl Marcel Goetz.

Marcel Goetz si stěžoval také na to, že stát požaduje po podnikatelích stále více administrativy, což je nesnesitelné.

„Bude mi 66 let, mám v hlavě řadu krásných projektů. Těch se nevzdám, ale maloobchod zavřu. Vnímám EET jako plošnou likvidaci. Jako dítě jsem zažil 50. léta strachu a udávání. Tohle je pro mě stejné. Je to likvidace kreativní síly národa. Neprojeví se to hned, ale až za několik let,“ dodal.

V turistickém a mapovém centru mají tři různé DPH a ceniny na jedné kase, u které se během dne střídají. Marcel Goetz by musel každý večer kontrolovat, zda zaměstnanci vše zadali správně a zda nic nespletli. Dále by musel mít veškeré zboží označené čárovým kódem, což je pro něj nereálné. Aby neukončil provoz infocentra, muselo by dojít ke sjednocení DPH na 10 či 12 %. Ale DPH ve výši 21 % je pro takového maloobchodníka, jako je Marcel Goetz, likvidující.

„Už teď vím, že kvůli EET končí turistická infocentra ve Stožci a v Nové Peci, a uvidíme, co další. Znám se se všemi od Železné Rudy po Telč a všichni jsou naštvaní,“ zmínil.

Infocentrum v Českých Budějovicích založil v roce 1993. O rok později založil asociaci cestovního ruchu a infocenter. A podotkl, že Andrej Babiš nevnímá, že jeho kroky pomalu ničí národ.

Zdroj: Echo24.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru