Dnes vyšlo 15 článků

Mapa: Ve kterých zemích roboti nejvíce nahrazují lidskou práci?

Poslední dobou se stále více mluví o tom, že lidská práce bude více a více nahrazována roboty. U nás zatím tento trend není příliš znatelný. Ale jak jsou na tom jiné země světa? Kolik robotů pro ně již pracuje?

Americká banka – Merrrill Lynch nedávno představila svůj „Atlas světové transformace“. Jsou v něm vyobrazeny globální ekonomické trendy a jedno z vyobrazení je velice zajímavé. Jedná se o mapu, která ukazuje země s nejvyšším počtem robotů. V atlasu jsou sice údaje z roku 2012, ale země, které měly robotů nejvíce, pravděpodobně zůstávají stále v popředí.

Japonsko na 1. místě

Nikoho asi nepřekvapí, že na prvním místě je Japonsko. V roce 2012 mělo Japonsko k dispozici 310 508 robotů, nyní jich je s největší pravděpodobností mnohem více. Minulý rok byl dokonce v Nagasaki otevřen hotel, ve kterém pracují výhradně roboti.

roboti zeme

Na druhém místě je USA se 168 623 roboty. Možná, že jste nečekali, že na třetím místě se umístilo Německo s celkovým počtem 161 988 robotů.

Další zajímavosti

Za posledních 10 let počet robotů vzrostl o 72% a počet pracovních míst v Americe klesl o 16%. Do roku 2020 budou zrušeny miliony pracovních míst v důsledku vývoje robotiky a umělé inteligence.

zdroj/foto: techinsider

Komentáře

Nahoru