Dnes vyšlo 1 článků

Manta ke hvězdám: Český software chtějí velké firmy, banky na Wall Street i investoři

Manta, český nadějný projekt, se pomalu a jistě prodírá do světa. Pomyslné dveře ke slávě jim otevřel program CzechAccelerator, díky kterému otevřeli obchodní zastoupení v San Franciscu, ve slavné Silicon Valley. Nyní míří ještě dál.

Česká Manta si šlape tvrdě svou cestu ke hvězdám v kalifornském Sillicon Valley, kde se dostali už k řadě obchodních jednání s IT firmami jakou jsou IBM, Oracle, Informatica a dále i Teradata. Tak velký zájem upoutal pozornost i ostatních. Aktuálně má o Mantu zájem 8 velkých společností, mezi kterými figurují i banky z Wall Streetu.

Ke známým IT firmám se přidávají i banky na Wall Street

Ke známým IT firmám se přidávají i banky na Wall Street

Nezastavitelná Manta míří do Británie a Německa

Pro českou startupovou scénu dobrá zpráva. Je tu další nadějný ryze technologický startup orientující se čistě na B2B segment, který má dobře našlápnuto. Podobný úspěch slavilo nedávno Apiary. A stejně jako Apiary i Manta má expandovat do dalších zemí. Již nyní tento nadějný český projekt buduje své obchodní zastoupení v Německu a ve Velké Británii.

3-mantamain

Česká Manta míří do světa

Ve hře je i pořádná investice

Mezitím probíhá i jednání o možné investici, která by celý projekt posunula dále. Prozradil to i CEO Manty Tomáš Krátký:

„S investory ze Silicon Valley se bavíme o prvotní seed investici ve výši jednoho milionu dolarů. V dalším kole, což je round A, bychom pak mířili na pět milionů dolarů.“

Co to Manta je? A co umí?

Mantu lze definovat jako nástroj pro práci s datovými toky datových skladů. Nástroj Manta Tools totiž umožňuje rozebrat data včetně kódu a následně analyzovat, co přesně dělají. Zároveň tento nástroj umí sledovat tok dat na doopravdy vysoké úrovni, které nikdo prozatím nedokáže konkurovat. Umožňuje tak firmám optimalizovat nároky na datové toky a snížit tak náklady na provoz datových skladů.

Manta byla původně vyvíjena pod hlavičku firmy Profinit, následně byla vyčleněna jako samostatný projekt. Mantě se nepřetržitě věnuje Tomáš Krátký (CEO), Petr Štípek (VP of Business Development) a Honza Andrš (Director of Marketing),  Lukáš Hermann (Director of Engineering), Tomáš Fechtner a celý tým vývojářů. O akvizice v USA se stará David M. Pellegrini.

Uvidíme, jak se bude nakonec Mantě dařit dobývat zahraniční trhy. Našlápnuto má dobře. Zbývá jen nepolevovat. Nicméně Manta je další ukázkou toho, že i B2B startupy mohou mít na růžích ustláno, když se to vezme za správný konec.

Zdroj: Profinit

Komentáře

Nahoru