Tisková zpráva: Manažerkou KINSKÝ Art Media je Jana Dioszegi

Manažerkou agentury KINSKÝ Art Media se stala Jana Dioszegi (42). Do nové umělecké a PR agentury, jejímž jednatelem je potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů František Kinský, průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev a správce rodového majetku v Kostelci nad Orlicí, nastoupila z pozice manažerky a PR manažerky houslisty Pavla Šporcla. Tu úspěšně vykonávala celých patnáct let.

Bývalá manažerka Pavla Šporcla Jana Dioszegi studovala hru na housle na konzervatoři v Brně. Již během studií se stala členkou Moravské filharmonie Olomouc, později působila v Českém národním symfonickém orchestru. Pracovních zkušeností nabyla i jako pedagožka hry na housle na základních uměleckých školách v Královéhradeckém kraji či Katedře hudební výchovy Univerzity Hradec Králové. V průběhu let působila jako externí redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové a odborných časopisů Harmonie a Hudební rozhledy. Po prvních úspěšných projektech ve své vlastní agentuře, kterými byly koncerty Pavla Šporcla, Dagmar Peckové, Štefana Margity či reprízovaná scénická provedení Orffovy Carminy Burany na Kunětické hoře, působila jako PR manažerka Filharmonie Hradec Králové. V roce 2006 se stala manažerkou a PR manažerkou houslisty Pavla Šporcla. V jeho agentuře mj. připravila dvanáct zcela vyprodaných koncertních turné po celé České republice s pražskými uvedeními v Betlémské kapli, Smetanově síni Obecního domu, Dvořákově síni Rudolfína, ve Foru Karlín, Velkém sále Lucerny i Terminálu 2 Letiště Václava Havla.

“Bylo to krásných patnáct let velmi intenzivní spolupráce. Díky Pavlu Šporclovi a jeho posluchačům jsem prožila mnoho nezapomenutelných zážitků ve vyprodaných koncertních síních, při autogramiádách, na festivalech či natáčeních po celé České republice. Odnáším si velmi cenné zkušenosti, které bych ráda zúročila v nové agentuře,” upřesňuje manažerka Jana Dioszegi, která v oblasti PR s jednatelem nové agentury Františkem Kinským již několik let spolupracuje. Správce rodového majetku Kinských a starosta města Kostelec nad Orlicí František Kinský, byl v minulosti angažován v České televizi a nadnárodních reklamních agenturách. “Okolo reklamy a kumštu jsem se pohyboval celý život. I proto jsem tuto agenturu otevřel a svěřil ji Janě Dioszegi, která má v této oblasti nesmírně mnoho zkušeností,“ dodává František Kinský.

“Ve spolupráci s Novým zámkem v Kostelci nad Orlicí a jeho manažerkou Ivonou Jasníkovou jsme otevřeli připravili abonentní řadu. V rámci třech koncertů klasické hudby, konaných v Zrcadlovém sále, vystoupil houslista Václav Hudeček, 16. května přivítáme kytaristu Lubomíra Brabce, v červnu přijede multiinstrumentalista Jiří Stivín. V areálu zámeckého parku pořádáme 9. srpna koncert Dashy a Pajky Pajk Quintetu a samozřejmě se chystáme na novu sezónu. Od září bychom naše aktivity rádi rozšířili i do jiných lokalit,” říká Jana Dioszegi.

Zdroj, foto: protext.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru