Dnes vyšlo 15 článků

Malý USB kabel dobije váš mobil dvojnásobnou rychlostí

Problém s výdrží baterie je bohužel stále aktuální, přestože přicházejí nové a nové způsoby, jak jej vyřešit. Máme tu iniciativu Tesly s jejich velkými bateriemi, nedávno jsme psali také o vynálezu Nikola Labs – krytu na mobil, který dobíjí telefon z rádiových vln.

Pokud se vám tyto nápady zdají ještě moc sci-fi na naši dobu, pak budete určitě vděční za praktický kabel ChargeDoubler. Vejde se vám do kapsy, je velký asi jako klíč od domu a dobije mobil dvakrát tak rychle jako běžná nabíječka. Jestli teď přemýšlíte, kde ho koupit, musíme vás trochu zklamat. Zatím jen sbírá peníze na IndieGoGo.

ChargeDoubler mobil dobije dvojnásobnou rychlostí, protože telefonu dodává větší nabíjecí proud. Také blokuje přenos dat, takže můžete mobil bez obav připojit k jakémukoliv počítači. Prakticky se můžete připojit do jakéhokoliv USB portu, který potkáte, a nemusíte se bát o svá data.

table03

table04

K dispozici bude pět barevných variant s koncovkou micro USB (pro Android a Windows Phone) nebo Lightning (pro Apple zařízení). Z druhé strany je USB konektor pro připojení do počítače a počítá se rovněž s variantou USB-C pro nové Macbooky.

barvy-kabel

Nejdřív projekt potřebuje získat potřebných 14 000 dolarů, ale už k nim nemá daleko. A když všechno dobře půjde, rozesílání prvních objednaných kusů je naplánováno na konec srpna. Chytrý kabel vás přijde na 12 dolarů a putovat k vám bude jen ze sousedního Německa.

Komentáře

Nahoru