Dnes vyšlo 15 článků

“Malý stromeček”, který měří 75 metrů a je starý 3200 let

Jste vánoční nadšenec a hledáte stromeček? Mimochodem, je duben. Máme pro vás super tip, jak oslavit docela dobré Vánoce s velkým stromečkem, a drobným pobytem ve vězení. Neboť vám chci představit Presidenta, což není hlava státu, ale 3200 let starý strom.

Věřím, že při zhlédnutí následujícího obrázku, budete muset otáčet kolečkem na myši poměrně dlouho, neboť se jedná vážně o unikát. A když píši unikát, myslím tím doopravdy unikát. Proč? Řekněme, že mluvíme o velkém stromu, který je až tak velký, že si zasloužil i honosné jméno.

President žije před 3200 let

Tento “stromeček”, který by si určitě některý z vánočních nadšenců mile rád odnesl domů, se jmenuje “President”. Jedná se o sekvoj, která se díky své poměrně velké výšce, která je mimochodem 75m, řadí k nejvyšším stromům světa. Avšak abychom nemátli, že ji někdo přes noc nalil nějakou radioaktivní látku, a ona hnedka vyrostla, tak musím uvést, že tento významný strom se nachází na území Národního parku Sequia už téměř 3200 let. Před pár lety, tzn. v roce 2012, se fotograf Michael Nichols z National Geographic rozhodl, že si tento malinkatý strom vyfotí. Pravdou je, že to byl oříšek, neboť následující fotka ve skutečnosti není jedna, ale rovnou složených 126 snímků, které daly vzniknout výslednému a úchvatnému dílu.

 

natgeo_fullym_001

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru