Málo smajlíků? Brzy se dočkáme avokáda, face palmu a Santa Clause v holčičí verzi

Do iOS bylo při nedávné aktualizaci přidáno opravdu hodně smajlíků. Ostatní platformy jsou na tom možná o něco hůře (nemají třeba černošskou princeznu a podobné důležité smajlíky), ale většinu z nich stejně nikdy nevyužijete. Ale lidé z konsorcia, které má vytváření smajlíků na starosti, jsou docela dobří vtipálci.

Unicode Consortium se stará o standardy pro smajlíky a nedávno vydalo novou sadu emotikonů, které ve svých telefonech najdeme v červnu 2016. Orientovali se podle toho, co si lidé žádali. V tomto dokumentu si můžete podrobně přečíst, že:

  • smajlík croissantu bude přidán proto, že ve Francii a ostatních evropských zemích ho mají rádi
  • hlava lišky se hodí, protože je liška často používána v různých metaforách
  • kachna bude, protože patří mezi běžné ptactvo
  • princ je potřeba, protože smajlík princezny nemá nikoho do páru
second

V jídle bude výběr pěkný

A co tedy bude nového?

Dočkáme se spousty vyjádření emocí. Hodit se určitě bude face palm nebo pokrčení rameny. Kromě toho přijdou překřížené prsty, těhotná žena, ruka fotící selfie, tančící muž, princ, paní Santa Clausová, cinkající skleničky, černé srdíčko. Výběr se zvětší také v jídle (skoro samé dobrůtky – croissant, avokádo, okurka, slanina, brambora, mrkev) a ve zvířatech (kachna, liška, orel, netopýr, žralok, sova).

first

To poslední je princ, kdybyste nevěděli

Pamatujete na knížky z první třídy, v nichž byla některá slova nahrazena obrázky? Jestli budeme všechny tyhle smajlíky využívat, brzy tak budou vypadat i naše zprávy.

mother_christmas

A mimochodem tady máte tu paní Santa Clausovou neboli matku Vánoc

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru