Dnes vyšlo 15 článků

Mall.cz bude příští týden doručovat zásilky dronem

Český internetový obchod Mall.cz bude v příštím týdnu testovat doručování zásilek dronem, čímž chce snížit náklady a zrychlit doručování. Tím se přidá k zahraničním velikánům (Amazon, DHL či Švýcarská pošta), kteří už doručování bezpilotním letounem úspěšně otestovali.  

Jeden z největších tuzemských e-shopů si od doručování zásilek dronem slibuje snížení nákladů a zrychlení doručení. Bezpilotní letoun doručí zkušební zásilku pod dohledem Úřadu pro civilní letectví, protože česká legislativa zatím takový postup nepovoluje.

mall-cz

„K úpravě legislativy může vést ještě dlouhá cesta, pro nás je podstatné být součástí celého procesu a mít možnost poskytnout zkušenosti z našeho vlastního testování,“ uvedl Jakub Havrlant, hlava Mall Group.

Hlavním účelem testování je ověřit proces od objednání přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem. Vše bude prováděno v distribučním centru v Jirnech u Prahy, přičemž test budou moci uživatelé sledovat na facebookové stránce Mall.cz či webové stránce.

Dron bude přepravovat zásilky s hmotností maximálně 2 kilogramy, což je zhruba 80 % objednávek u velkých internetových obchodů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru