Dnes vyšlo 15 článků

Malé zařízení spojené s mobilem vám prozradí, kdy se máte jít vykakat

Nesmějte se. Je to vážná záležitost. Na světě existují lidé, kteří mají například zdravotní problémy, a tak pro ně není vůbec snadné se vyprázdnit. A přesně takovým chce pomoci nový přístroj s názvem D Free. Sleduje totiž vnitřní pohyby střev a pěkně vám odpočítává čas, než se vám vytvoří hovínko.

Zařízení si připevníte na břicho, aby mohlo sledovat vaše střeva, a necháte ho pracovat. Je spojené s mobilní aplikací, pomocí které vám dá vědět 10 minut dopředu, abyste stihli dojít na záchod. Tím, jak se učí váš životní styl a vaše návyky se desetiminutové odhady stále zpřesňují.

now

 

Není to vtip, ale užitečná pomůcka

Možná se vám to může zdát hloupé, ale pro některé lidi by to skutečně mohl být dar z nebes. Jen pomyslete na starší lidi, kterým chvíli trvá dojít na záchod, nebo dokonce lidi na vozíčku či s jinými zdravotními problémy.

this

D Free ale existuje zatím jen jako prototyp. Mají v plánu kampaň na Indiegogo a když vyberou dostatek financí, v USA a Japonsku by měl být v prodeji v prosinci. Očekávaná cena je 50 dolarů.

Mimochodem existuje tu ještě jeden dobrý nápad na využití. Nebylo by fajn D Free používat na miminka?

Zdroj: Rocket News

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru