Malá holčička přelstila čtečku otisků prstů v iPhonu

Malá holčička přelstila čtečku otisků prstů v iPhonu

Při pondělním odhalení Applu se potvrdilo to, na co se všichni tolik těšili. Nejnovější iPhone 5S nabízí tu tolik diskutovanou a očekávanou funkci čtečky otisků prstů. Tahle funkce vypadá opravdu značně futuristicky a moderně, ale stejně se dá přelstít. Že vás nenapadá jak? Tak tím se radši ani nechlubte, protože na to přišla holčička, která je o velkou spoustu let mladší než vy.

Apple oznámil, že jeho snímač otisků prstů by mohl znamenat revoluci v zamykání obrazovky. Je to prý technologie na úrovni Jamese Bonda. Celý systém je nazýván Touch ID a může se chlubit rozlišením 550 bodů na palec a tloušťkou 170 mikronů.

A zatímco všichni tuto ohromnou technologii sledují s nadšením, dcera jednoho uživatele Redditu se na ni podívala kritickýma očima a objevila její jednoduchou, ale závažnou chybu. I když chyba zřejmě není přesné vyjádření. Jednoduše se jí podařilo čtečku otisků přelstít.

cteckaotiskuprstu

Ve středu publikoval iZeeHunter obrázek spolu s titulkem:

„Nový iPhone 5S poskytuje se svou čtečkou otisků bezkonkurenční bezpečnost, díky níž je ještě těžší dostat se k vašim osobním údajům.“

Neměl by si Apple holčičku na snímku najmout, aby mu pomáhala objevit bezpečnostní chyby budoucích projektů?

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Stan

    Ještě štěstí, že je to malá roztomilá holčička, takže ji nenapadlo použít sekáček!

Nahoru