Majitelé elektromobilů Tesla ujeli už 160 milionů kilometrů na autopilota

Majitelé elektromobilů automobilky Tesla Motors ujeli přibližně 160 milionů kilometrů se zapnutou funkcí autopilota. V mnohých elektromobilech je tato funkce k dispozici pouze několik měsíců, přičemž poprvé byla představená v říjnu roku 2014. Získané údaje výrobce používá k vývoji a zdokonalování funkcí, na kterých pracuje.

Ve světě je pouze 70 tisíc vozidel, které jsou schopné fungovat s autopilotem. Společnost Tesla Motors představila autopilota poprvé u Modelu S v říjnu 2014. O rok později se začal software aktualizovat u všech vozidel. Ačkoliv se nejedná o plně autonomní automobil, jako je například vozidlo od Googlu, umí systém jezdit na dálnici, kontrolovat rychlost, přeřazovat se z pruhu do pruhu, parkovat či vycouvat z garáže.

electric-car-513627_1920

Tesla Model S

Americká National Highway Traffic Safety Administration podotýká, že vozidla značky Tesla patří do druhé úrovně spektra autonomních automobilů. A až čtvrtá úroveň je ta, která zahrnuje absolutně autonomních vozidla, která zvládnou jízdu bez jakékoliv interakce ze strany řidiče.

Anderson zdůraznil, že autopilot má omezené funkce, tudíž vyžaduje za volantem přítomnost řidiče. A řidič si na cestách rozhodně nemůže zdřímnout.

 „Řidič by měl při použití autopilota být neustále ve střehu a používat kognitivní schopnosti stejně jako za normálních okolností. Řidič musí být připraven převzít řízení,“ dodal Anderson.

Po představení autopilota majitelé Modelu S ho používali i na nebezpečných cestách, přičemž záběry potom sdíleli na YouTube. Společnost proto posílila bezpečnostní funkce, které snižují riziko nehod. A zároveň se snaží vštěpit majitelům do hlavy, že autopilot je ještě v nedokončené beta verzi.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru