Majitel továrny založil pouliční školu, aby naučil děti číst a psát

Majitel jistého podniku se po zjištění, že děti z brlohů neumí číst a psát, rozhodl vzít vše do vlastních rukou. Kamal Parmar před patnácti lety založil pouliční školu pro výuku dětí ze sociálně slabších rodin, přičemž výuka se odehrává v ulicích indického města Ahmedabad.  

„Stál jsem před svým podnikem, když kolem mě prošlo několik dětí. Vraceli se domů z večerní školy. A jak jsem se dozvěděl, neuměli číst a psát. A to už byli v osmé třídě!“

56d861fe1500002a000b1262

Založil pouliční školu, aby naučil děti číst a psát

Indie je charakteristická nejvyšším procentem negramotných lidí, přičemž až 287 milionů obyvatel neumí číst a psát. Znamená to tedy, že až 37 % negramotných lidí pochází právě z Indie. Samotný Kamal Parmar provedl průzkum a dospěl k závěru, že gramotných je pouze 5 dětí ze 400. A kvůli tomuto zjištění se rozhodl založit pouliční školu a zvýšit počet gramotných dětí.

„Učí se pouze dvě hodiny denně. Poté se všichni společně navečeříme a některé děti zůstávají dokonce přes noc.“

56d868161500002a000b126f

Z některých žáků se stali manažeři a lékaři

Každý den se děti učí vše – abecedu i materiály potřebné k vyšším zkouškám. Původně program navštěvovalo 5 žáků, ale v posledním roce se zvýšilo číslo na 150 žáků.

„Představte si, že některé děti neuměly číst a dnes jsou z nich lékaři a manažeři v různých institucích. Pro mě je právě toto největší úspěch.“

Jeden ze studentů se dokonce zakladatelovi pouliční školy nabídl, že bude vyučovat s ním. A jelikož se počet žáků neustále zvyšuje, Kamal Parmar přijme každou pomocnou ruku.

Zdroj / Foto: Huffington Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru