Mainstreamová podpora Windows 7 je u konce

Mainstreamová podpora Windows 7 je u konce

Den 13. ledna 2015 je dalším výrazným dnem v historii společnosti Microsoft. Tohoto dne totiž byla ukončena tzv. mainstreamová podpora operačního systému Windows 7, který je mezi uživateli stále tím nejrozšířenějším a nejoblíbenějším.

Pro uživatele “sedmiček” ukončení mainstreamové podpory znamená především to, že již nemohou bezplatně využívat telefonické podpory Microsoftu a že se již nedočkají žádných výraznějších vylepšení a rozšíření. Nové bezpečnostní aktualizace však budou stále k dispozici.

Ukončením mainstreamové podpory přešel systém Windows 7 do tzv. podpory rozšířené, jejíž ukončení je naplánováno na začátek roku 2020.

Steve Ballmer při představení Windows 7

Windows 7 byl uveden na trh v roce 2009 a koncepčně vycházel z o dva roky staršího systému Windows Vista, který byl hodně kritizován především kvůli nekompatibilitě se starším softwarem a poměrně vysoké hardwarové náročnosti. Poměrně brzo předčil, co se počtu uživatelů týče, do té doby nejrozšířenější OS Windows XP. Nástupcem Windows 7 je systém Windows 8 z roku 2012, který se však příliš velké oblibě netěší, zejména kvůli kompletně přepracovanému vzhledu, který je zcela odlišný od toho, na co byli uživatelé zvyklí už od dob systému Windows 95.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru