Magické zrcadlo zobrazuje počasí

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? Vy to s velkou pravděpodobností stejně nebudete, tak co kdybyste nechali zrcadlo, ať vám řekne něco užitečnějšího? Třeba počasí.

Designér Dylan Pierce si vzal monitor, oboustranné zrcadlo a Raspberry Pi a postavil své drahé polovičce zrcadlo, které jí prozradí, jak se má obléknout. Na internetu publikoval návod, takže na příští Vánoce nebo narozeniny byste to taky mohli stihnout.

mirror

Prvním krokem byl výběr monitoru. Musíte zvolit takový, aby seděl na velikost zrcadla. Pierce si vybral 27 palcový LCD monitor od společnosti BenQ, zbavil ho plastového krytu a postavil pro něj nový dřevěný. Nezapomeňte na dírky, aby dovnitř k Raspberry Pi proudil vzduch.

13_cable_management2

Pak přišlo na řadu Raspberry Pi. Pierce na něj nainstaloval Chromium, open source prohlížeč (známý jako základ Google Chrome). Nakonfiguroval, aby se prohlížeč otevřel v režimu celé obrazovky při každém zapnutí, a nakonec vytvořil jednoduchou webovou stránku, která zobrazuje počasí.

15_booting2

Hotové zrcadlo ukazuje počasí, animovanou ikonku, datum a čas a náhodný kompliment. A taky váš odraz samozřejmě.

Vypadá to opravdu dobře, nicméně celý proces výroby je docela náročný a ani cena není moc nízká. V závislosti na tom, jaké si pořídíte zrcadlo a monitor vás tohle kouzlo vyjde na 6 – 8 tisíc korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru