Magic Trackpad, Apple nešetří nápady

Magic Trackpad, Apple nešetří nápady

Apple stále dokazuje, že na poli inovátorství nemá konkurenci. Již několikrát světu ukázal, že dokáže sny jiných firem převést do podoby použitelné a líbivé zároveň. Po atraktivní multi-dotykové periferii Magic Mouse přichází s dalším „udělátkem“ Magic Trackpad.

Apple Magic Trackpad

Inspirováno touchpady známých z přenosných počítačů od Applu, které podporují multi-dotykové ovládání pomocí gest. Jako ostatní produkty Applu je 100%  kompatibilní jen s operačním systémem Mac OS X, kde je celý systém plně přizpůsoben ovládání gesty, což zrychluje práci a zvyšuje atraktivnost počítačů Mac.

Trackpad nabízí líbivý design a kvalitní zpracování z jednoho kusu hliníku. Jeho velikost je přibližně 12 x 12 centimetrů. Celá  aktivní plocha lze stlačit a tím provést klik i dvojklik. Samozřejmě se může jen ťukat na plochu.

Škála jeho použití je široká. Gesta se hodí při prohlížení fotek, webových stránek, velká plocha na práci s programy.

Cena na americkém trhu je 69 dolarů (baťovské ceny v americe?) cena v tuzemsku se může pohybovat od 1500 do 2000 korun.

Současně s Magic Trackpad přichází Apple i s vlastní nabíječkou tužkových baterií. V balení jsou přibaleny hned tři páry. Pro fanoušky Applu to bude jistě drobná třešnička na pomyslném vrcholu funkčnosti a použitelnosti…

Štítky:

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru