Tisková zpráva: Mafra staví silnou síť regionálních redakcí, chce být nejsilnější na trhu

Mediální skupina MAFRA v těchto dnech dokončuje projekt společných krajských a okresních redakcí, jehož ambicí je posílit vedoucí roli v regionálním zpravodajství.

V rámci projektu spojí síly novinářské týmy čtrnácti krajských vydání deníku Mladá fronta DNES a jedenasedmdesáti okresních verzí bezplatného týdeníku 5plus2. Redakce obou listů budou v každém regionu pracovat ze společného sídla. Část z nich má již stěhování za sebou,  další se připojí v únoru a březnu.

„Mediální skupina MAFRA má veškeré předpoklady být nejsilnějším regionálním hráčem na tuzemském zpravodajském trhu. Celkově bude mít v krajích a okresech více než dvě stovky novinářů.” uvedl Štěpán Košík, předseda představenstva MAFRA, a. s. Vedení regionálních redakcí také na základě podrobného obsahového auditu navrhlo zrušení některých pozic, které proběhne v následujících týdnech. Výpovědi se dotknou dvou desítek zaměstnanců.

Deník Mladá fronta DNES vychází v regionálních vydáních šestkrát v týdnu a každý den osloví 786 000 čtenářů1, týdeník 5plus2 v českých a moravských regionech zasahuje 1 788 000 čtenářů týdně2.

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

  • Mělo by se VLP a jejich Deníky začít bát? :-))

Nahoru