Dnes vyšlo 15 článků

MacCoin: 6 milionů mincí k oslavě 50. výročí McDonald’s

MacCoin: 6 milionů mincí k oslavě 50. výročí McDonald’s

McDonald’s k oslavě 50. výročí chystá překvapení pro své zákazníky. Jaké? Razí vlastní měnu MacCoin. Její hodnotu lze vyvážít jedním BigMacem.

Pravděpodobně není nikdo, kdo by nezavítal do jednoho z nejrozšířenějších fastfoodů McDonald’s. Úspěšnost tohoto řetězce tkví v tom, že nabízejí levné a rychlé jídlo. Dostupný je v každém větším městě a dominuje stálou nabídkou. Svoje oblíbené Big Mac menu si tedy můžete dát kdekoliv na světě.

Snímek obrazovky 2018-08-02 v 12.15.45

Tento fasfood bude slavit 50. výročí. A jakým stylem ho oslaví? Pro své zákazníky chystá novinku v podobě své vlastní měny. Hodnota jedné mince se bude rovnat jednomu Big Macu. MacCoin bude měna sloužící výlučně v McDonald’s. MacCoin vstupuje v platnost již dnes. Nicméně MacCoin bude možné využít pouze ve Spojených státech a v některých evropských zemích, jako je např. Polsko nebo Rakousko. Pobočky v České republice bohužel tuto možnost mít nebudou.

Snímek obrazovky 2018-08-02 v 12.16.01

A jak je možné MacCoin získat? Jediné, co může zákazník pro zisk MacCoin udělat je, že si objedná BigMac. Obsluha pak některým šťastným zákazníkům MacCoin přidá nebo nepřidá do menu. Když zákazník MacCoin získá, může si za ní koupit další svůj BigMac. Nejspíše si ale zákazník MacCoin uschová jako sběratelský kousek. MacCoin lze uplatnit do konce tohoto roku. McDonald’s chystá vypustit mezi zákazníky celkem 6,2 milionů mincí. Přičemž nebudou všechny stejné. Těchto mincí je 5 typů, stejně jako 5 desetiletí, kdy je McDonald’s na scéně.

Známý fastfoodový řetězec založil v roce 1967 jeden z amerických podnikatelů Jim Delligatti.

Zdroj, text/foto: mcdonalds.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru