Macbooky budou v roce 2018 vybaveny E Ink klávesnicí

Apple podle všeho plánuje vybavit své Macbooky dynamickou E Ink klávesnicí. Podle The Wall Street Journal spolupracuje s australským startupem Sonder, který připravuje bluetooth E Ink klávesnici. Výhodou takového zařízení je především schopnost zobrazovat různá písmenka abecedy a symboly pro konkrétní programy.

Dynamické klávesnice, na nichž se mění symboly jednotlivých kláves, dobře známe ze smarpthonů. Na počítačích by nám přitom mohli ušetřit daleko více práce. Představte si, že by se vám například po otevření Photoshopu přizpůsobila klávesnice a místo písmenek byste na ní měli užitečné funkce? Přesně tak by mohla E Ink klávesnice u Macbooků fungovat. Základní klávesy by zůstávaly stejné, ale místo písmenek by se měnily i jiné symboly.

e-ink

Možná žádná speciální klávesnice nebude

Bohužel si nikdo není jistý tím, jak moc je tato zpráva věrohodná. The Wall Street Journal cituje anonymní zdroje a tvrdí, že Tim Cook se nedávno setkal v Číně s ředitelem Sonderu. Startup Sonder tuto informaci vyvrátil.

Kdo ví, jak to nakonec bude. Zatím se můžete podívat na prototyp E Ink klávesnice, kterou Sonder připravuje. Měla by být uvedena koncem letošního roku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru