Dnes vyšlo 15 článků

Lze vymazat Facebookový profil a začít znovu?

Lze vymazat Facebookový profil a začít znovu?

O otázku, zda lze smazat profil na Facebooku a začít znovu, se zajímalo již mnoho lidí. Avšak odpověď na ní není příliš jednoduchá. I když by pro některé jeho uživatele byla velmi užitečná. Leckdo totiž projde v průběhu života velkou změnou a tím pádem by chtěl změnit i svůj profil na sociální síti, aby byl aktuální.

Lze profil opravdu smazat?

U vašeho profilu samozřejmě lze smazat staré příspěvky, fotky a odebrat si veškeré přátele. Můžete také odejít ze všech skupin. Problém ovšem nastává u událostí a stránek, o které se zajímáte, případně které spravujete. Existuje způsob, jak svůj profil na Facebooku kompletně smazat. To provedete jeho zrušením pomocí pár jednoduchých kroků a po vyčkání lhůty jednoho měsíce bude váš profil opravdu neodvratně smazán.

web-design-1953128__340

Následné založení nového účtu

Jestliže jste již smazali nevyhovující profil, nic vám již nebrání v založení profilu nového. Teoreticky tak můžete udělat se stejným emailem, avšak zdůrazňujeme – pouze teoreticky. V tu chvíli se totiž Facebook dozví, že jste se vlastně smazaly vy a mohly by nastat komplikace. Velmi užitečná je ovšem informace, že si můžete smazat účet na Facebooku, ale na druhé straně nepřijdete o účet na Messengeru. To ocení především ti lidé, kteří tuto sociální síť používají především za účelem komunikace.

Jak účet zanechat, ale smazat jeho obsah?

Toto je zřejmě nejobtížnější metoda obnovení vašeho profilu. Všechny kroky totiž budete muset provádět ručně, protože neexistuje žádný software ani aplikace, jež by to udělala za vás. Můžete smazat staré zprávy, ovšem ty zmizí jen u vás a u dalších účastníků konverzace zůstanou. Největší kámen úrazu jsou příspěvky. Ty, které jste napsali na jiný profil, než je ten váš už nikdy nenajdete. Ty, jež jsou na vašem profilu, můžete smazat manuálně jeden po druhém, což samozřejmě zabere značné úsilí, zvláště v tom případě, byl-li jste aktivním uživatelem. Ovšem pozor na větší mazání, to by mohl Facebook zatrhnout a následně vám účet i zablokovat.

facebook-2387089__340

Smazání fotek a seznamů přátel

Podobně jako u příspěvků budete muset vaše fotky a videa mazat jednu po druhé, pokud nejsou uloženy v konkrétním albu. Pokud ano, můžete jednodušeji smazat celé album. Avšak fotografie, ve kterých jste označeni, nesmažete nikdy. Jestliže jste se tedy těšili na to, až ze světa internetu zmizí vaše příšerná fotka zpřed několika let, budeme vás muset zklamat. Další pracnou záležitostí bude smazání seznamu přátel. Budete muset rozvázat přátelství s každým individuálně a případně ještě zrušit sledování.

I když je velmi složité a pracné zrestartování vašeho virtuálního života, někomu to za to ovšem stojí. Přece jen pokud se váš životní postoj radikálně změní, bylo by jej asi vhodné aplikovat na všech frontách, zvláště pak jestli jste zvyklí být na sociálních sítích aktivní.

Zdroj text, foto: https://365tipu.cz/2018/10/22/tip1197-jak-vymazat-facebook-a-zacit-znovu-s-prazdnym-uctem/#more-27240

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru