Lytro Immerge: První kamera pro virtuální realitu

Společnost Lytro představila novinku, která se možná stane revolucí v pořizování videí. Kamera Lytro Immerge má tvar koule a dokáže nadočit 360 stupňový prostor. Díky tomuto systému je možné vytvářet virtuální realitu.

Společnost  Lytro přichází s  novinkou, která možná změní pohled na pořizování videí. Jedná se o kameru, která má tvar koule a natáčí 360 stupňový prostor. Tato novinka může být revolučním prostředkem pro vytváření virtuální reality.

Mountain panorama at sunset with path - Low Tatras ini Slovakia

Lytro Immerge snímá 360 stupňový prostor

Diváci se budou pohybovat uvnitř 3D prostoru

Zatímco běžné kamery zachytávají souhrnně všechno světlo, které dopadá na jeden bod, Immerge zachycuje svazky paprsků ze všech směrů najednou. Této skutečnosti dosahuje díky senzorům s velmi vysokým rozlišením a polem s vysokým počtem mikročoček. Díky kameře Lytro Immerge je možné vytvořit virtuální pohledy na konkrétní místo, a to z jakéhokoliv místa v prostoru a s jakýmkoliv zorným polem.

city workers going to work

Kamera Lytro Immerge umí vytvořit virtuální realitu

Video, které bude natočeno kamerou Lytro Immerge umožní divákům pohybovat se uvnitř 3D prostoru.

Lytro_Immerge_Top

Díváci se budou moci pohybovat v 3D prostoru

Lytro_Immerge_

Senzory s velmi vysokým rozlišením

Cena a dostupnost

Cena ani dostupnost kamery zatím nejsou známy, ale kamera by měla být k dispozici začátkem roku 2016. V současné době ale můžete požádat o přístup k prototypu na stránkách Lytro.

Zdroj/foto: petapixel

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru