Lyft svým řidičům dává nový zářící knírek

Lyft je prozatím mezi aplikacemi, pomocí kterých si můžete zavolat svého řidiče, na druhém místě. Uber jednoznačně vítězí, ale Lyft to nevzdává. Teď chce například zaujmout lidi ještě růžovějším knírkem.

Auta s knírem jsou už dlouhou dobu jasnou značkou Lyftu. Na své párty pro řidiče ale nedávno představili ještě zářivější variantu. Od února je můžete vídat na palubních deskách aut, abyste ještě snadněji rozpoznali, že k vám míří jejich řidič.

Nazývají je „glowstache“ – tedy svítící knírek. Berte je jako knírky verze 2.0. Jsou malé, plastové, asi o velikosti banánu. Pomocí magnetů drží na palubních deskách a v noci jemně růžově svítí.

lyft_new_mustache

Nový znak Lyftu

Proč tahle novinka?

Nový zářící knírek díky magnetům krásně drží. Se starými kníry byl totiž problém v tom, že zhruba po dvacátém pokusu oddělání a opětovného připevnění přestávaly držet. Pak je řidiči nepoužívali, což samozřejmě nedělalo dobrý dojem.

Symbolicky má také odrážet zralejší Lyft. Je modernější, svěží a pro všechny přijatelný. Přesně tak se společnost vidí.

Proč vlastně knírek?

Původní chlupatý knír, přezdívaný „carstache“ – knírek na auto, byl určený jen pro investory. Johnu Zimmerovi, spoluzakladateli Lyftu, se zdálo fajn, aby knírky dostávali ti, kteří dali jeho projektu finanční naději. Později ho napadlo, že by tyhle knírky mohli dát na nějaké viditelné místo na každém svém autě.

lyft

Dobře známý růžový knírek

Zdroj: Wired

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru