Luxusní klenoty IT? Jaký je rozdíl mezi notebookem za miliony a za pár stovek?

Luxusní klenoty IT? Jaký je rozdíl mezi notebookem za miliony a za pár stovek?

Mezi luxusní věci nepatří jen šperky nebo oblečení. I v oboru IT nalezneme klenoty. Podíváme se nejen na notebooky, které cenou předčí mnohé luxusní šperky. Ovšem také se podíváme na hranici mezi využitelností a zbytečným luxusem.

Nejdražší šperk IT na světě

Představte si, že máte něco přes 17 miliónů korun. Nepatrné procento lidí by si za tyto peníze koupilo notebook. Na to alespoň spoléhá výrobce nejdražšího notebooku světa. Tento notebook nese název Luvaglio Million Dollar Laptop. Jistě vás zajímá konfigurace, tu si ovšem každý zákazník vybere sám. Může si vybrat opravdu jakoukoliv nabízenou technologii. To, co je ale již předem určeno, je výzdoba. Jako materiál k výrobě posloužilo exotické dřevo, slonovina, diamanty, platina a samozřejmě zlato. Případné zájemce potěší i stylový obal z nejluxusnějšího dřeva světa.

Nejlevnější vs. nejdražší notebook 

Ale vrátíme se zpět k praktickým strojům. Šířku cenového rozsahu notebooku lze snadno demonstrovat srovnáním nejlevnějšího a jednoho z nejdražších pracovních notebooků v ČR. Jedním z nejdražších, běžně dostupných notebooků je Fujitsu Celsius H910. Seženeme jej za cenu okolo 80 000,- Kč. Praktický a vysoce kvalitní notebook disponuje Intel Core i7, 2Gb grafické paměti, poměrně vysoké výdrži na baterii. Samozřejmostí je luxusní zpracování a veškeré možné porty. Disponuje full HD displejem a také vysoce kvalitními reproduktory. Oproti tomu nejlevnější notebook seženeme pod cenu 2 000 korun. Za tuto cenu dostaneme 7″ displej, 400 Mhz procesor, 128 MB RAM a 1GB úložného prostoru. S kvalitou zpracování a výdrží na baterii, to nevypadá moc dobře, ale i přesto prodejce doufá, že vzhledem k ceně si svoje kupce model Impulse NPX-9000 najde.

Jablko pro krále 

Nejdražší telefon na světě vlastní Tony Sage. Tento multimilionář si pořídil iPhone 4. Ovšem “mírně vylepšený”. Povrch pokrývá 500 diamantů a tlačítka zdobí vzácné růžové diamanty. Tento mobil ho stál přibližně 150 miliónu korun, to je však pro majitele módního magazínu, fotbalového klubu a dalších podniků, asi poměrně zanedbatelná částka. Co se týče vybavení telefonu, tak se jedná o úplně klasický, sériový iPhone 4 s paměti 32Gb, bez dalších HW úprav.

 [poll id=”69″]

Komentáře

Nahoru