Dnes vyšlo 15 článků

Lupa.cz radí, jak zarchivovat RSS zdroje z Google Readeru

Na Lupa.cz vyšel dnes článek od Daniela Dočekala řešící, jak zarchivovat své RSS zdroje z rušené čtečky Google Reader. O zrušení Google Readeru jsme již u nás na Objevit psali, stejně tak o možných náhradách za tuto RSS čtečku.

Přejděte na reader.google.com a vstupte do nastavení (vpravo nahoře najdete ozubené kolečko) a v menu vyberte Reader Settings/Nastavení služby Reader. Pokračujte na Import/Export a pak na Download your data through Takeout (na Takeout samozřejmě můžete přejít rovnou přes www.google.com/takeout) – otevře se vám nové okno či záložka přímo s požadavkem na data z Google Readeru. Počkejte, než se spočítá velikost  a poté klikněte na CREATE ARCHIVE/VYTVOŘIT ARCHIV.

Pokud nechcete čekat, než se vše zaarchivuje, můžete si nechat poslat email, až bude soubor připraven ke stažení. Stačí zaškrtnout Email me when ready.

Po stažení získáte ZIP, ve kterém najdete to hlavní: XML soubor (subscriptions.xml) obsahující informace o všech RSS zdrojích, které jste používali. Některé informace z Readeru ale přenést nepůjdou – zejména pokud jste štítkovali, tuto informaci ztratíte. Stejně tak jako některá nastavení, XML soubor obsahuje hlavně adresy RSS zdrojů.

Zdroj: https://www.lupa.cz/clanky/tip-jak-ziskat-adresy-vasich-rss-zdroju-z-google-readeru/

Komentáře

Nahoru