Dnes vyšlo 15 článků

Lukáš Kuzmiak: „Krádež notebooku přerostla v 10 let boje se státní mašinérií“

Lukáš Kuzmiak: „Krádež notebooku přerostla v 10 let boje se státní mašinérií“

Před 10 ti lety mu zloději ukradli notebook, policie nic neudělala. Následně notebook vypátral úplně sám. Na svém blogu popsal celý svůj příběh, který se dostal až do médií. Jako jediný viník celého případu vychází on. Nyní na Hithit.com vybírá peníze.   

Lukáš Kuzmiak byl před 10 ti lety okraden. Byl mu odcizen notebook, který policie nevypátrala. Vzal to tedy do svých rukou a notebook svépomocí úspěšně vypátral.

“Ukradli mi notebook, sám jsem ho vypátral, policie přesto nic neudělala. Napsal jsem o tom na blogu, případ převzala média. Notebook se vrátil. Následovala smršť trestních oznámení a žalob. Dle pravomocného rozhodnutí jsem zatím jediným potrestaným já, popisuje Kuzmiak situaci.”

Na Hithit se na projekt vybralo už 118 395 Kč z cílové částky 161 337 Kč. Lukášovi do teď přispělo 215 dobrovolníků. Jak už to na Hithit bývá, můžete si za svůj příspěvek vybrat nějakou odměnu. Lukáš nabízí – Dobrý pocit/poděkování na webu, krytku webkamery s logem Oční clona, triko Oční clona, USB blokátor dat, triko Alegorie (digitální) spravedlnosti, balíček soukromí s trikem dle výběru.

Vše odstartovalo v roce 2011, kdy byl Lukášův notebook ukraden z jeho pražského bytu. I přesto, že jsem přesně věděl, kde se nachází a kdo kradené zboží koupil, policie nečinila žádné kroky k jeho navrácení. Velmi frustrován situací jsem se “vypsal” na svém blogu. Blog ale získal v mediálním prostoru dokonce nadnárodní pozornost, která nebyla kupcům kradeného zboží příjemná. Notebook tak byl vrácen policii. Následovalo trestní oznámení a následně i dvě žaloby na moji osobu za škodu na zdraví a na ochranu osobnosti.

Vybraná částka má Lukášovi posloužit s částečnou úhradou nákladů spojených se soudním řízením. Nyní má za sebou jedno trestní řízení, které pro něj skončilo neúspěchem. Čeká ho druhé řízení, kde se chce znovu domoci spravedlnosti. V případě, že chcete Lukášovi pomoci v jeho boji za spravedlnost, přispějte mu.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru