Dnes vyšlo 15 článků

Louie Mantia, bývalý designér Applu předělal od základu zamykací obrazovku iOS

Když si pořídíte nové iOS zařízení a zapnete ho, vždy vás uvítá zamykací obrazovka s obřím ukazatelem času a s řadou upozornění. Ale furt je to to samé, bývalý designér Applu proto neváhal a zkusil zjednodušit to, co je již dokonalé. Vznikla tak úplně nová a praktičtější lock screen s ukazatelem počasí a lepším zobrazením notifikací.

Když jsi jednou designér, zůstaneš ním na vždy – nepsané pravidlo, které se opět potvrdilo. A to u Louie Mantia, což je bývalý designér kalifornského Applu, který se podílel na vzhledu klíčových aplikací jako například iTunes. Jako milovníkovi minimalismu se mu nelíbil současný vzhled tzv. lock screenu v mobilním operačním systému iOS. Rozhodl se tedy změnit postoj a začal jednat. Zamykací obrazovku zjednodušil a svůj výtvor před několika dny ukázal světu na svém profilu na Dribbble.

Po vzoru Google Now

I když to není již oficiální Apple designér, věříme, že se například vývojáři budou od něho v budoucnu inspirovat. Díky němu totiž vznikla zcela nová zamykací obrazovka, jenž se mírně inspirovala od androidího Google Now. Silnou výhodou oproti současnosti je přehlednější zobrazení notifikací a počasí.

Zamykací obrazovka podle ex-designéra Applu

Zamykací obrazovka podle ex-designéra Applu

Co říkáte, uvítali byste takovou zamykací obrazovku?

Zdroj: dribbble

Komentáře

Nahoru