Londýn: iZettle poskytla platební terminál každému umělci na ulici

Londýn: iZettle poskytla platební terminál každému umělci na ulici

Mladí umělci v Londýně se adaptovali na dnešní společnost, která je specifická smartphonem v ruce a bezkontaktními platbami. Při svých vystoupeních na ulici, ať už jsou jakéhokoliv charakteru, zavedli možnost platby kartou. Každý umělec je tedy vybaven, jak kufříkem na hotovost pro starší generace, tak bezkontaktním platebním terminálem.

Projekt zahájil tento týden starosta města Sadiq Khan, spolupracuje s švédskou platební společností iZettle (kterou koupil tento měsíc společnost PayPal za 2,2 miliardy dolarů). V posledních týdnech několik vybraných umělců testovalo bezkontaktní čtečky iZettle na ulici. Khan plánuje čtečky rozdělit do 32 městských částí Londýna. Starosta je nadšený, že si firma iZettle vybrala právě Londýn. Dle něj je to neopakovatelná šance pro umělce, aby mohli plně rozvinout svůj talent.

Charlotte Campbell, která je jednou z pouličních umělkyň, uvedla pro BBC News, že nová technologie “má na příspěvky významný vliv. Při vystoupení se lidí řídí chováním druhých. Pokud přispěje jeden člověk, přidají se ostatní”.

Snímek obrazovky 2018-05-29 v 10.43.12

Čtečky musí být připojeni k smartphonu nebo tabletu, potvrzovat částky, které jsou každým umělcem již individuálně nastaveny na čtečce. Bezkontaktně platit se dá jako kdekoliv jinde, bezkontaktními kartami, telefony  nebo smartwatch. Umělci jsou schopni zavádět své vlastní platební terminály, ale tento druh čteček je prvním, který zavedl městský úřad.

Nicméně názor odborníků je takový, že pokud z ulic zmizí hotovost, prohloubí se tak propast mězi třídami společnosti. Bezdomovci či žebráci běžně nemají přístup k internetu natož k vlastnictví bankovního účtu. Takoví lidé už nebudou mít možnost získat peníze k vlastnímu přežití. Příspěvky od kolemjdoucích pro ně totiž často byly jediným zdrojem příjmů.

Zdroj, text/foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru