Lomo’Instant Automat – foťáček z Kickstarteru míří k majitelům

Časy se mění a postupně přichází lepší a lepší fotoaparáty s vyšším rozlišením a fotkami, které mají úplně klidně velikost několika desítek MB. Drtivá většina z nich přitom stejně jen zabírá místo na disku a už nikdy je nikdo nevyužije. Naštěstí v posledních letech začal vzkvétat také druhý proud fotografování. Lidé po celém světě si oblíbili foťáčky, které jsou schopné okamžitě vytisknout fotku. A jedním z nejnovějších modelů je také Lomo’Instant Automat.

Propadli jste už kouzlu okamžitých snímků? Instantní foťáčky vám během několika desítek sekund snímek vytisknou a zajistí tak, že se fotka neztratí mezi tisíci jiných. Sice je to o něco dražší varianta, ale aspoň si dobře rozmyslíte, jaké okamžiky si zaslouží být takhle zachyceny.

automat

Lomo’Instant Automat je králem mezi foťáčky

Lomography, což je výrobce stylových analogových foťáčků, je známý tím, že jeho výrobky produkují perfektní fotografie. Vytvořili totiž dost dobrý systém automatické expozice. Avšak letošní model zachází ještě dál.

Sama firma popisuje Lomo’Instant Automat jako nejmodernější automatický instantní fotoaparát s clonou, dlouhými časy, vícenásobnou expozicí, barevnými filtry a bleskem, který se upravuje automaticky v závislosti na světelných podmínkách. Zaostřuje se manuálně, stále se používá film Fujifilm Instax Mini (20 ks snímků za 399 Kč) a k dispozici bude celá řada objektivů.

lomoinstant

Hit z Kickstarteru

Foťáček začínal na Kickstarteru a prakticky okamžitě se stal hitem. Nakonec se podařilo vybrat neuvěřitelných  919 125 dolarů, což je v přepočtu asi 22,4 milionu korun! Projekt na Kickstarteru běžel v září a jak to tak bývá, opět chvíli trvá, než se věci dají do pohybu a výrobky se dostanou ke koncovým zákazníkům. První foťáčky budou k dispozici začátkem v prosinci – a to i nás. V ČR nabízí předobjednání pěti různých variant e-shop Analogue.cz.

Výrobce už na Kickstarteru informoval, že začíná rozesílat první zásilky. Není tedy třeba se bát, že bude dodávka zpožděná, a z foťáčku by mohl být moc pěkný vánoční dárek.

Zdroj: Analogue.cz

Komentáře

Nahoru