LOL je blbost. Podle studie se online smějeme „haha“

Když se smějeme online, vyjadřujeme to v konverzaci zkratkou LOL (Laughing Out Loud) nebo smějícím se smajlíkem. Nejlépe takovým tím, co smíchy brečí. Ale průzkum Facebooku ukázal, že daleko blíže má ke smíchu citoslovce „haha“.

Nedivte se, v dnešní době se zkoumá jednoduše všechno. Facebook sledoval online smích a výsledky výzkumu zveřejnil prostřednictvím obsáhlého článku. My to vezmeme jen tak zkrátka.

Vede „haha“

V online konverzaci smích nejčastěji vyjadřujeme:

  1. haha
  2. smajlíkem
  3. hehe
  4. lol

Nejčastějším typem online smíchu je „haha“. Používá ho 51,4 % uživatelů Facebooku.

haha

Nejvíce se smějeme haha

Facebook zkoumal příspěvky, komentáře a zprávy odeslané prostřednictvím aplikace Messenger. To je mimochodem dobrý důkaz, že špehují každé slovo, které napíšete. Ale mohlo by vás uklidnit, že se zaměřovali primárně na anglicky mluvící uživatele.

age

LOL je populární mezi lidmi ve věku 20 – 30 let, kteří si zkratku ještě velmi dobře pamatují ze starých časů, kdy byla tak hojně používaná

Data byla rozdělena podle pohlaví, délky smíchu (jak dlouhé je vaše „hahahahahaha“ nebo kolik jste napsali smějících se smajlíků), pohlaví a dokonce regionu. Zjistilo se, že ženy se raději smějí pomocí smajlíků. Lidé z jižní polokoule se rovněž raději smějí smajlíkem a pobřežní státy používají „haha“ nebo „hehe“.

female

Ženy výrazně častěji používají smajlíky

Škoda že se zaměřili jen na angličtinu. Nebylo by zajímavé vidět, jak se smějí Číňani?

A jak se online smějete vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru