Dnes vyšlo 1 článků

Locket: Nechte si platit za reklamu přímo na vašem smartphonu

Locket: Nechte si platit za reklamu přímo na vašem smartphonu

Líbilo by se vám, kdyby se na vašem smartphonu každý den objevovala reklama? Asi ne. Ale co kdybyste za ni pokaždé dostali zaplaceno? To už možná mnohým z vás zní o něco lépe…

Aplikace Locket, která byla spuštěna s podporou Great Oak VC a několika angel investorů, přináší zajímavý nápad. Na vašem smartphonu se ve chvíli, kdy je uzamčen, na obrazovce objevují reklamy. Pokaždé, když po displeji přejedete prstem, abyste smartphone odemkli, dostanete nějaké peníze.

Nápad se zrodil v mysli bankéřky

Newyorkský startup byl založen Yunhou Kimovou, Paulem Jangem a Christopherem Crawfordem a má momentálně hlavní sídlo v bytě v New Yorku, kde zakladatelé startupu žijí společně se třemi psy a křečkem.

Předtím, než se zapojila do práce na aplikaci, pracovala Yunha Kimová v bankovnictví. „Při práci v bance byl mým jediným prostředkem vyjádření můj mobilní telefon,“ říká. „Dívala jsem se na jeho uzamčenou obrazovku, na které byl obrázek sedmikrásky, a říkala si: ‚Jak bychom mohli tohle zpeněžit?‘“

Tato myšlenka ji přiměla, aby se spojila s bývalými spolužáky z Dukeovy Univerzity – Jangem a Crawfordem, kteří nyní v týmu mají na starost marketing.

Jedná se o nový způsob mobilního marketingu?

Začínající společnost si myslí, že se zde otevírá zcela nový prostor pro mobilní marketing, který nazývají „reklamy na první pohled“. Podobné nápady se již úspěšně prosazují na některých trzích, třeba v Koreji, ale ve Spojených státech i u nás se zatím jedná o zcela neprobádané území.

Locket se v zásadě příliš neliší od podobného konceptu, který nabízí Kindle, ale narozdíl od něj Locket nenutí uživatele navštívit stránku, na kterou reklama odkazuje. Můžete tak učinit, když přejedete prstem v jednom směru, ale nemusíte, když prstem přejedete ve směru jiném. Locket by dále měl získávat uživatelská data z Facebooku, lokace nebo třeba dalších používaných aplikací.

aplikace Locket nabízí možnost, jak si přivydělat tím, že si na svůj smartphone necháte zasílat reklamy

Nechat si platit za odemykání telefonu? Proč ne!

Zatím si vyděláte tři centy na hodinu – ale brzy to může být mnohem víc

Za každé odemčení obrazovky s reklamou dostanete jeden cent a v současnosti je nastaven limit pro tři centy za hodinu.

Nyní Locket nabízí reklamy celkem osmi inzerentů, do měsíce by se jejich počet měl zvýšit na deset. Vzhledem k tomu, že je displej telefonu velmi soukromým územím, lidé z Locket odmítají určité typy reklam – třeba ty na spodní prádlo nebo alkohol. Odmítli ale také propagovat mobilní aplikaci, která podle nich nebyla kvalitně udělána.

Po schválení inzerenta trvá asi dva týdny, než se jeho reklamy objeví na smartphonech. Tým má k dispozici 20 top zařízení od Androidu, na nichž reklamy testují, ale vzhledem k tomu, že na trhu je nějakých 1600 zařízení, může se ještě stát, že reklama nebude s některými zařízeními kompatibilní.

V čem je Locket jiný než pokus Facebook Home?

Locket přichází ve chvíli, kdy se pokus Facebooku ovládnout uzamčenou obrazovku smartphonů jejich Facebook Home setkal s jistým odporem. Uživatelé přijali pouze některé dílčí funkce, například Cover Feed, který na uzamčené obrazovce ukazuje updaty statusů vašich přátel.  Co se naopak uživatelům nelíbilo, byl právě plán na umisťování reklam na uzamčenou obrazovku, neboť se uživatelé cítili donuceni reklamu vidět. Locket tento psychologický problém vyřešil tím, že uživatelům poskytuje peníze za jejich čas.

Tři centy za hodinu zatím nejsou moc, samozřejmě. Patrně si za první měsíc nevyděláte víc než pár dolarů, a to ani pokud patříte mezi opravdu aktivní uživatele smartphonu. S tím, jak budou přibývat inzerenti pro Locket, se to samozřejmě může rychle změnit.

Pokud vás Locket zaujal, jeho aplikaci pro Android si můžete zdarma stáhnout na Google Play.

Zdroj: https://goo.gl/SlTVp

Zdroj obrázku: https://goo.gl/SlTVp

Komentáře

Nahoru