Lochnesská příšera na Apple mapách?

Lochnesská příšera na Apple mapách?

Lidé milují senzace – Berdmudský trojúhelník, nevysvětlené zmizení Boeingu nebo třeba Lochnesskou příšeru. Internet je teď plný snímků z Apple Map. Spousta lidí totiž prohlašuje, že na jednom z nich je vidět jasný důkaz o existenci Lochnesky. Většinou to tedy tvrdí právě ti amatérští nadšenci do záhad.

„Vypadá to jako vlny za lodí, ale ta loď tu chybí. Pár lodí kotví u břehu, ale tady prostě žádná není. Ukázali jsme to odborníkům na lodě a ani oni nevědí, co to je,“ řekl předseda fanouškovského klubu Lochnesské příšery, Gary Campbell.

Satelitní snímek, který byl pořízen v mapovém programu Apple, ukazuje něco podobného vlnám za lodí. A jak to tak vypadá, jsou to vlny za lodí. Ale každý vidí přesně to, co chce vidět. Takže někdo říká, že jsou to jen vlny, jiní tvrdí, že je to rozhodně Nessie.

lochness2

Ale teď vážně. Jak by to mohly být vlny za lodí, když tam není žádná loď? No… Představte si, že je to možné. Upozornilo na to už několik článků, které se snaží uvést internetovou senzaci na pravou míru. Ono to totiž často bývá tak, že objekty jako lodě na satelitních mapách chybí. Je to běžným jevem způsobeným tím, jak počítačové programy spojují překrývající se obrázky, aby vytvořily ucelený obraz. Někdy to prostě způsobuje problémy a záběry jsou nedokonalé.

Některé zprávy šly dokonce tak daleko, že nám názorně ukazují, jak to tedy je. Byly vypátrány dřívější družicové snímky, které vážně ukazují loď.

lochness-3

Takže znovu: Opravdu je to loď, ne žádná stometrová příšera s velkými ploutvemi.

nessie

Někteří budou neustále pochybovat…

Zdroje: TechCrunch, Forbes, DailyMail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru