Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Locco je v holešovickém Vnitroblocku

Locco je v holešovickém Vnitroblocku

Sdílené kanceláře Locco mají v holešovickém Vnitroblocku další pobočku. Přes mobilní aplikaci si tam každý může pronajmout prostornou zasedací místnost. Do konce roku by se pak měly otevřít další sdílené kanceláře v Bratislavě.

Díky Locco se ve Vnitroblocku zpřístupnila zasedací místnost s kapacitou až 30 míst. Kromě pracovních meetingů je vhodná třeba i na pořádání přednášek oslav a společenských akcí, pro které Vnitroblock rád připraví i občerstvení.

Locco funguje na principu recyklace nevyužívaných prostor. Například  kavárny nebo jiné podniky s nevyužitou kapacitou mohou samy nebo s pomocí Locco část svého prostoru přeměnit na kancelář a zlepšit tak své příjmy.

“Vnitroblock se snaží své prostory co nejlépe zužitkovat a lidem co nejvíce zpříjemnit jejich využívání. Díky Locco je teď naše zasedačka jednoduše přístupná přes mobil,” komentuje Jakub Zajíc, spoluzakladatel Vnitroblocku.

“Vnitroblock vznikl s podobnou ideou, jako Locco, a to je hledání nových způsobů využití pro existující budovu. Věříme, že Locco ve Vnitroblocku bude jednou z aktivit, která vdechne život prostorám, které byly ještě před pár lety opuštěné,” říká šéf Locco Marián Škvarek.

Ještě do konce roku má Locco v plánu zahájit provoz v Bratislavě. V současnosti funguje kromě Vnitroblocku ve Friends Coffee House v Praze a v Kafci Brněnským v Brně. Příští rok pak Locco hodlá svou síť kanceláří rozšířit na několik set pracovních míst.

O Locco

Locco je mladá společnost, která nevyužívané prostory ve výhodných lokacích přetváří na kancelářské prostory a následně je pronajímá přes mobilní aplikaci (Android i iOS). Klidné kavárny i nevyužité prostory v kancelářských budovách v centru měst se tak mohou stát sdílenou kanceláří Locco, a zvýšit tak své příjmy. Cena za nájem se odvíjí od počtu minut, které v kanceláři uživatel stráví. V aplikaci se dají také zarezervovat konferenční a zasedační místnosti. Locco vychází z trendu pop-up kanceláří v Sillicon Valley a vychází vstříc digitálním nomádům, freelancerům a podnikatelům v pohybu, kteří nepotřebují stálou kancelář, ale síť klidných míst se vším potřebným k práci. Do projektu investoval kapitálový fond J&T Ventures.

První Locco vzniklo ve Friends Coffee House v Praze, následovalo Brno, Vnitroblock v Praze a v současnosti se připravuje otevření dalších poboček v Praze a Bratislavě.

Zdroj, text/foto: loccospace.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru