Tisková zpráva: Livesport majetkově vstoupil do Tapita

Livesport majetkově vstoupil do Tapita

Skupina Livesport oznámila vstup do další české technologické firmy. Prostřednictvím společnosti Livesport Invest získala stoprocentní podíl ve společnosti Tapito, provozovateli populární mobilní aplikace nabízející uživatelům zprávy na míru. Prodávajícím je Bolt Start Up Development, dceřiná společnost O2.

“Akvizicí Tapita rozšiřujeme naše produktové portfolio o populární agregátor zpravodajství českého internetu,” řekl Martin Hájek za investora. “Hodláme využít know-how se zpracováním stovek webových zdrojů ke vzniku unikátní zpravodajské platformy, kterou uvedeme ještě letos. Na webu i v mobilních aplikacích umožníme uživatelům odběr zpráv přímo na míru jejich preferencím s cílem stát se jedním z předních zdrojů informací v českém digitálním prostoru.”

Livesport od loňského světového šampionátu ve fotbale obohacuje svůj globální výsledkový servis o agregátor sportovního zpravodajství, který zpracovává novinky ze stovek online médií z celého světa. Sportovním příznivcům tak na jednom místě přináší kromě faktických údajů i nejaktuálnější informace. “Investice do Tapita je přirozeným důsledkem našeho rozkročení v oblasti sběru a distribuce informací ke koncovým uživatelům,” dodal Hájek.

„Velmi nás těší, že se nám podařilo Tapito za dva roky významně posunout jak obchodně, tak technologicky, a jsme rádi, že nový investor bude v jeho strategickém rozvoji pokračovat. Na druhé straně i O2 během této doby získalo díky Tapitu cenné poznatky z oblasti mediálního trhu, které jsou cenné pro další rozvoj našeho byznysu,“ uvedl Tomáš Kouřil, finanční ředitel O2 Czech Republic, a dodal: „Tato transakce je po úspěšném prodeji aplikace Taxify naším dalším úspěšným exitem z inovativního projektu.“

O skupině Livesport:

Firmy skupiny Livesport se zabývají vývojem, provozováním a akvizicemi technologických projektů spojených převážně se sportem. Klíčovou společností skupiny je Livesport, jeden z předních světových poskytovatelů sportovních informací. Ryze česká firma vyvíjí weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím z 38 sportů. Její aktuální výsledky, statistiky a další informace ve více než třiceti světových jazycích vyhledává měsíčně zhruba 85 milionů unikátních uživatelů z celého světa. Některou z aplikací společnosti si do svých mobilních zařízení stáhlo přes 65 milionů sportovních fanoušků.

Společnost Livesport Invest má za cíl pomáhat místním firmám rozvíjet jejich produkty a prosadit se s nimi na domácím trhu i v zahraničí. V minulosti majetkově vstoupila například do Liftaga nebo do Pragosportu.

O aplikaci Tapito 

Tapito umožňuje čtení nejnovějších zpráv, zajímavých magazínů nebo blogů z celého českého internetu na jednom místě, v jedné aplikaci. Čím více Tapito zákazník používá, tím lépe aplikace pochopí jeho zájmy a obsah upraví přesně podle toho, co skutečně chce číst. Uživatel tak dostane obsah ušitý na míru. Zprávy, bulvár, novinky ze sportu, automobilů, životního stylu nebo třeba biatlonu. V Tapito je k dispozici český obsah od více než 800 vydavatelů přehledně řazený do 80 kategorií.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru