Dnes vyšlo 15 článků

Live Label – zprávy v reálném čase od Google

Informujte vaše fanoušky rovnou z místa dění. Google vám teď umožní umístění vámi zveřejněných informací na nejvyšších příčkách vyhledávání pomocí nové, pro novináře a bloggery velmi atraktivní funkce, Live Label in Carousel.

Live blogging znamená postovat přímo z akce. Je to oblíbená cesta k informování fanoušků v reálném čase většinou z nějaké veřejné události, například filmové premiéry či sportovního utkání. Ti, co se akce neúčastní jsou tak živě informování o aktuálním dění. Postovaní stylististicky nezpracovaných myšlenek přímo za chodu navíc dělá live blogging ještě zajímavějším. 

 Live Label in Carousel

Carousel znamená zobrazení v pásu. Funkce je zaměřena především na uživatele mobilních telefonů a umožňuje jim tak být reálně v obraze. Při zadání konkrétního dotazu (live eventu) se vám pod vyhledáváním zobrazí náhledy čerstvých zpráv s krátkým popiskem a časem, kdy tam byly umístěny. Těmito zprávami můžete přímo ve vyhledávání posouvat dotykem (carousel) a prokliknout se až na tu, která vám přijde nejzajímavější. Jedná se tedy jen o ty nejaktuálnější informace.

Live Label - zprávy v reálném čase od Googlu

 

Google už funkci více než měsíc testoval se světovými médii jako The Guardian, the Washington Post či The Telegraph a všem se osvědčila. Chcete ji taky vyzkoušet? Prostudujte si návod ZDE.

Zdroje: searchengineland.com,thrivesearch.com

Komentáře

Nahoru