Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Litevský premiér přijal zástupce firmy Uber

Litevský premiér přijal zástupce firmy Uber

●  Vítaný pilotní projekt sdílení jízd ve Vilniusu má být spuštěn krátce po podpisu memoranda o porozumění mezi městem a společností Uber.
●  Podle memoranda o porozumění se obě strany shodují, že sdílení jízd bude mít příznivý vliv na:

  • životní prostředí: méně jízd bude znamenat menší provoz a menší znečištění prostředí;
  • dopravu: sdílení jízd bude vhodným doplňkem k veřejné dopravě;
  • rozsah dopravních možností pro občany: zvláštně pro ty, kteří nevlastní automobil;
  • bezpečnost: sníží se především počet jízd pod vlivem alkoholu;
  • ekonomiku: vzniknou flexibilní pracovní příležitosti a nový zdroj daňových příjmů.

Premiér Algirdas Butkevičius přivítal zástupce společnosti Uber, kteří jsou připraveni investovat do projektu v Litvě. Jednalo se o záměru společnosti Uber zahájit činnost v Litvě, o konkrétních přínosech projektu a o dalších otázkách, které podle premiéra bude třeba řešit.

 „Litva je malá země, která vítá nové investice a realizaci projektů v oblasti vyspělých technologií. Má-li země úspěšně soutěžit o investice v regionálním i globálním měřítku, musí být dynamická a flexibilní. Podporujeme Uber a další firmy zaměřující se na sdílenou ekonomiku, které jsou schopné zaručit, že jejich činnost v naší zemi bude otevřená a transparentní. Jsem rád, že na trh osobní dopravy nyní přichází nový technologicky vyspělý hráč, který vytvoří nové pracovní příležitosti“, uvedl premiér Algirdas Butkevičius.

 Jednání se zaměřilo i na další otázky – na zdaňování, na vytvoření příslušného právního rámce, zajištění provozní bezpečnosti a na otázky obliby nového způsobu dopravy. „Problémy musíme dořešit rychle, abychom provoz Uberu v Litvě mohli spustit co nejdříve.  Musíme harmonizovat příslušnou legislativu a zajistit transparentní správu daní a příjmů. Proto jsem pověřil Ministerstvo dopravy a Státní finanční správu, aby ve vzájemné spolupráci co nejrychleji našly optimální řešení“, řekl premiér.

 Alexander Lobov, který má ve společnosti Uber na starosti zavádění služeb firmy v dalších městech a zemích, prohlásil, že „Litva dokazuje, že je v oboru skutečným lídrem, protože uplatňuje opatření k maximalizaci přínosů a výhod, které městům a jejich obyvatelům po celém světě přináší sdílení jízd a nové digitální platformy, jako například Uber.“

 Prezident Litevské obchodní konfederace Valdas Sutkus uvedl: „Sdílení jízd je inovativní způsob organizování dopravy pro veřejnost. Městům skýtá nové zdroje příjmů a má příznivý vliv na jejich ekonomiku a životní prostředí. Jde o nové možnosti, které se před námi otvírají během posledních 6-7 let a to díky technickému pokroku, všeobecnému rozšíření  smartphonů  a vzniku sdílené ekonomiky“. 

 Spotřebitelům přináší rozvoj nových technologií nové možnosti a příležitosti. Navíc díky modernímu pojetí regulace firem činných v oblasti sdílené ekonomiky může Litva opětovně prokázat, že je lídrem v oboru digitálních technologií. Se sdílením jízd se občanům rozšíří spektrum možností dopravy – nová služba nabízí bezpečnější, rychlejší a elegantnější způsob cestování.

Štítky: , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru