Dnes vyšlo 15 článků

Lítačka nahradila OpenCard: Stále ale nefunguje, jak by měla

Lítačka nahradila OpenCard: Stále ale nefunguje, jak by měla

Od září vstoupila v platnost PID Lítačka, která má nahradit předešlé OpenCard. Tato karta slouží k výhodnějšímu jízdnému hromadnou dopravou v Praze. Už 3 měsíce se dá po Praze cestovat výhradně s Lítačkou. Jenže systém se den co den potýká s problémy.  

Již je to třetí měsíc, co se Lítačka používá, nicméně do teď se systém nezbavil určitých neduh. Nejen že portál, který má sloužit k samoobsluze Lítačky se každou chvíli zasekává, často na ní nejde nahrát ani požadovaný kupón. Pokud lítačku vlastníte a do systému jste již nahlédli, určitě jste si všimli jeho nepřehledného rozvržení. Když něco nefunguje, je logické napsat na podporu. Jenže ta odpoví až do třetího dne a co teď? To si vážně máte koupit jízdenku za 32 korun v automatu?

Samozřejmě se kupón na lítačku může nahrát, ale v platnost přichází až 2 dny po platbě přes elektronické bankovnictví. Když už si myslíte, že jste všechny problémy s lítačkou vyřešily – vyznali jste se na webu, zaregistrovali se, obdrželi kartu fyzicky, nepostihl vás výpadek systému, vybrali jste si požadovaný kupón, odeslali platbu, tak stále ještě nemáte vyhráno. V mnohých případech se totiž z neznámých důvodů kupón na lítačku nenahraje anebo se zamění s jiným kupónem. Při kontrole revizorem pak mohou nastat problémy…

Snímek obrazovky 2018-11-11 v 21.39.41

Funkce, kterou provozovatel zavedl a sice nahrání kupónu na platební kartu, také nefunguje tak, jak by měla. Revizoři údaje z karet nemohou správně přečíst.

Mluvčí dopravce Arriva v září vystoupil s tím, že by k problémům už docházet nemělo, protože se celý systém ve čtecích zařízeních aktualizoval. K situaci se vyjádřila také primátorka Prahy Adriana Krnáčová z politického hnutí ANO. Podle ní se nejedná o problémy nijak rozsáhlé a při zavedení tak velkého systému se problémy objeví skoro vždy. Říká, že potíže s Lítačkou postihly maximálně desítky lidí.

Faktem ale je, že systém má stále výpadky a smiřují se s tím i revizoři, kteří jsou k cestujícím shovívavější. Desítky lidí se mění na stovky a řidiče či revizora skoro nepřekvapí, že máte s Lítačkou problémy. Nespokojenách cestujících přibývá, patříte mezi ně?

Zdroj, text/foto: pidlitacka.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru