LinkedIn zakazuje vytvářet profily ženám provozujícím nejstarší řemeslo

LinkedIn zakazuje vytvářet profily ženám provozujícím nejstarší řemeslo

LinkedIn právě provedl řadu změn v oblasti ochrany osobních údajů. Jednou z nich je i zákaz prostituce.

Většina změn není pro běžné uživatele natolik podstatná, ale nás zaujala jedna zvláštní. Podle LinkedIn nemůžete vytvářet profily nebo poskytovat obsah, který propaguje eskortní služby či prostituci. Stejně tak tyto služby nemůžete nabízet ani v osobních zprávách. A to všechno dokonce i v případě, že jsou takové služby v dané zemi povoleny.

Síť LinkedIn využívá zhruba 200 milionů lidí. Jedná se o síť pro profesionály, která nabízí také umísťování životopisů, zveřejňování volných pracovních míst a také navazování pracovních kontaktů. Člověk by skoro řekl, že v takovém pracovním prostředí se prostituce příliš často neobjevuje. Pokud si to myslíte také, velmi se mýlíte. Někteří uživatelé mezi své schopnosti a kvalifikaci uvádí právě prostituci. Ostatní uživatelé jim mohou dokonce potvrdit, zda toto řemeslo skutečně ovládají. S tím odteď bude muset být konec.

Zdroj: cz.linkedin.com, readwrite.com, obrázek: templeadlib.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru