Dnes vyšlo 15 článků

LinkedIn v Číně končí, v zemi roste cenzura internetu a ani pro tuto síť není v zemi místo

LinkedIn v Číně končí, v zemi roste cenzura internetu a ani pro tuto síť není v zemi místo

Microsoft ve čtvrtek oznámil, že vypne svou verzi LinkedIn v Číně, protože země pokračuje v rozšiřování své cenzury internetu. LinkedIn byla poslední velkou americkou sociální sítí, která v Číně stále fungovala a která má jedny z nejpřísnějších pravidel cenzury. Platformy sociálních médií a weby jako Twitter a Facebook jsou v zemi blokovány více než deset let, zatímco Google se v roce 2010 rozhodl uzavřít provoz.

Microsoft uvedl, že vypne LinkedIn kvůli „výrazně náročnějšímu operačnímu prostředí a větším požadavkům na dodržování předpisů v Číně“. Místo toho společnost Microsoft v Číně spustí web pro hledání zaměstnání, který nemá funkce sociálních médií LinkedIn.

Minulý měsíc LinkedIn zablokoval několik amerických novinářů v Číně a ve svých profilech citoval „zakázaný obsah“. Profily akademiků a výzkumných pracovníků byly v posledních měsících údajně také zablokovány na čínské platformě. LinkedIn byl spuštěn v Číně v roce 2014 s omezenými funkcemi navrženými tak, aby dodržovaly přísnější internetové zákony v zemi. Nový web s názvem InJobs nebude obsahovat sociální kanál ani uživatelům neumožní sdílet příspěvky nebo články.

Data z výzkumné firmy Statista naznačují, že Čína je třetím největším trhem LinkedIn. V červenci řekl generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella, že LinkedIn přispívá ročními příjmy zhruba 10 miliardami dolarů. Microsoft získal LinkedIn v roce 2016 za 26,2 miliardy dolarů.  

Zdroj, foto: cnbc.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru