LinkedIn představil aplikaci na hledání práce studentům

LinkedIn je jednou z mála společností, kterým se daří utajit chystané novinky. Například o před pár dny spuštěné aplikaci naprosto nikdo nevěděl. Je určená studentům, pomáhá jim najít práci.

Možná jste zaznamenali, že situace s nezaměstnaností čerstvých absolventů je v některých zemích kritická. Například ve Španělsku se pohybuje kolem 50 %. Firmy totiž nechtějí nezkušené zaměstnance, kteří si v praxi nikdy nic nevyzkoušeli. Aplikace s názvem LinkedIn Students se snaží to změnit.

LinkedIn hledá práci studentům

Mnoho vysokoškoláků se ptá samo sebe, co budou po škole dělat. LinkedIn Students jim na to chce odpovědět ještě před tím, než dokončí školu. Uživatel zadá univerzitu, na které studuje, oblast zájmu a předpokládané datum ukončení studia. Na základě těchto faktorů projde aplikace seznam nabídek k dispozici a navrhne uživatelům konkrétní pracovní pozice. Samozřejmě je možné přihlásit se svým účtem na LinkedInu a aplikace si vezme informace přímo odtamtud.

linkedin-student

Bohužel to má jeden takový výrazný háček. Aplikace je v současné době k dispozici pouze pro americký trh na iOS a Android. Nicméně všichni očekávají, že se brzy dostane do celého světa.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru