Lidl v České republice končí s igelitovými taškami

Obchodní řetězec Lidl v České republice přestane prodávat igelitové tašky, které nahradí papírovou či opakovatelně použitelnou taškou.

Ze všech 233 prodejen zmiznou od 1. března 2017 jednorázové igelitové tašky. Jestliže nebudete mít vlastní tašku, potom si můžete na nákup zakoupit papírovou. Tímto rozhodnutím se ušetří přes 27 milionů igelitek ročně.

shopping-874974_1280

Zdroj: Pixabay

„Chceme aktivně přispět ke snížení spotřeby igelitových tašek a tím i k ochraně životního prostředí,“ oznámil v tiskové zprávě Pavel Stratil, generální ředitel.

Vedle papírových tašek budou k zakoupení také opakovaně použitelné tašky z recyklovatelného materiálu. Vybrat si můžete ze dvou velikostí. A nebudou chybět ani termotašky na chlazené a mražené výrobky.

Lidl v České republice se tak připojuje k německým, rakouským a švýcarským pobočkám. Od července 2017 už nebudou igelitové tašky ani v britském Lidlu.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru