Lidé věří Snapchatu dál

Lidé věří Snapchatu dál

Pamatujete si, jak bylo nedávno zveřejněno téměř 100 000 soukromých fotografií a videí uživatelů Snapchatu? Byl to obrovský skandál, nicméně vůbec nic nezpůsobil. Nová studie zjistila, že poměry se vůbec nezměnily a uživatelé službě nadále věří. Obzvlášť vysokoškoláci, kteří tvoří největší uživatelskou základnu Snapchatu.

Studie marketingové firmy Sumpto, se zaměřila na více než 1800 studentů vysoké školy. Zajímala se o to, jak pohlíží na Snapchat po úniku desítek tisíc fotografií. Jejich zjištění však byla šokující. Většinu studentů únik vůbec nezajímá a nepovažují ho za důležitý. Tři čtvrtiny z nich uvedly, že uniklé fotografie vůbec nezměnily způsob, jakým Snapchat používají. 58 % řeklo, že Snapchatu věří. A 16 % dokonce prozradilo, že v minulosti používali aplikace jako Snapsaved, které umožňují právě uložení fotek ze Snapchatu.

snapchat-infograph

Studenti tvoří nejsilnější uživatelskou základnu Snapchatu, a tak se není čemu divit, že společnost experimentovala s novými funkcemi zaměřenými právě na ně. Přemýšleli třeba o rozšíření Our Story, které by se dalo používat při velkých akcích, nebo funkci Campus Story, která by fungovala pro lidi ve stejném areálu.

Studenti se ovšem takové funkce využívat zdráhají. Vědí totiž, že by se tak k jejich snapům mohli dostat i učitelé a další školní zaměstnanci. 60 % z nich by se zdráhalo tuto funkci použít, kdyby věděli, že si jejich fotky a videa mohou zobrazovat i profesoři nebo školní správce sítě. Dává to tedy smysl?

Svoje fotky klidně vystavovat nebezpečí budou. Platebním aplikacím však nevěří

Snapchat nebyl jedinou aplikací, kterou průzkum Sumpto studoval. Zkoumal rovněž to, jak jsou studenti ochotni platit přes různé aplikace a které z nich jsou nejvíce oblíbené. Není překvapením, že platební aplikace si stále nevybudovaly dostatečnou důvěru. 85 % respondentů uvedlo, že raději platí v hotovosti. Mezi těmi, kteří používají aplikace, vede Venmo s 9 % a následuje PayPal se 2%.

sumpto-info-

Prokázala se zároveň nechuť k aplikaci Messenger, o které se spekuluje, že by jednoho dne mohla umožňovat i platby. 80 procent studentů by aplikaci nepoužívalo k posílání peněz nebo ji vůbec nepoužívá.

Zdroj: Mashable, Fotografie: Flickr – Maurizio Pesce, Sumpto

Komentáře

Nahoru