Lidé sdílejí i to, co nečetli

Lidé sdílejí i to, co nečetli

Jak může obyčejný čtenář poznat, jak moc je nějaký článek populární či čtený? Jedinou možností je se podívat, kolik má daný článek lajků či sdílení. Nicméně nejnovější výzkum společnosti Chartbeat toto tvrzení vyvrací.

Jen proto, že nějaký článek má hodně tweetů, tak to neznamená, že ho lidé čtou. Podle společnosti Chartbeat, která se zaměřuje na provoz na internetových stránkách, tvrdí, že mnoho lidí sdílí stránku jenom pár sekund po tom, co ji navštívilo.

Soudí tak ze svých statistik, které zahrnují například jak moc se lidé posunují na stránce, kolik na stránce stráví času či kde klikají. Ředitel společnosti Chartbeat, Tony Hailie to okomentoval slovy:

Nenašli jsme žádný vztah mezi počtem sdílení na sociálních sítích a na počtu lidí, co si článek skutečně přečetlo.

Josh Schwartz, jeden z hlavních vědců Chartbeat dodal, že Hailie mluví především o tweetech, ale stejné to je pravděpodobně i se sdílením na Facebooku. A dále dodal:

Samozřejmě je zde vztah mezi návštěvností webu a počtem tweetu. Ale není zde vztah mezi skutečně nejčtenějšími články a články, které byli nejvíce sdílené.

Jinými slovy, lidé články často prochází pouze povrchně. To asi nepřekvapuje pisatele, kteří se často setkávají s matoucími tweety od lidí, co „četli“ jejich články, ale zjevně se nedostali za nadpis.

Ale na druhou stranu to kazí lidem možnost nějak efektivně soudit, jak moc je článek čtený. Stránky se totiž většinou chlubí pouze počtem sdílení na sociálních sítích.

Není to ale všechno tak hrozné. Stránky UpWorthy a Buzzfeed rovněž zkoumali svá data a došli k závěru, že jejich články sdílí hlavně lidi, co na stránce strávili více než 3 a půl minuty. To v praxi znamená, že pokud vidíte nějaké sdílení článků, tak dotyčný ho četl buď celý, nebo vůbec.

Teď už zbývá jenom jediné – aby všichni, co se dočetli až sem, tento článek sdíleli. Je třeba nějak dokázat, jak to s tím sdílením doopravdy je, ne?

zdroj: time.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru