Lidé odchází z Facebooku, protože neodstranil video dítěte namáčeného do vody

Po Facebooku se začalo šířit video dítěte, které někdo drží a opakovaně namáčí do vody. Někteří lidé, kterým se automaticky začalo přehrávat na hlavní stránce, z něj byli tak traumatizováni, že si kvůli tomu zrušili svůj profil na Facebooku.

Na Facebooku se objevilo dvě minuty dlouhé video, které ukazuje neznámou osobu držící nejdříve za ručičky a pak za nožičky miminko. Osoba ho znovu a znovu namáčí do kbelíku s vodou.

video_ditete

Národní společnost pro prevenci týrání dětí uvedla, že by následkem takového chování mohlo dojít k vážnému poškození končetin dítěte. Video řeší i britská vláda, která požaduje, aby ho Facebook odstranil. Jenže jeho oficiální reakce nejdřív byla, že video neporušuje žádné podmínky.

Později Facebook své rozhodnutí přehodnotil a Simon Milner, který se zabývá škodlivým obsahem, uvedl, že jsou v kontaktu s úřady.

Lidé se na takové věci nechtějí dívat

Nicméně i kdyby video nakonec odstranili, pro některé uživatele to byla poslední kapka. Několik z nich na Twitteru vyjádřilo, že s Facebookem končí.

deactivated_facebookA není se čemu divit, když Facebook pečlivě zakáže každou fotku nahých prsou, ale video týrání dítěte nechá kolovat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru