Tisková zpráva: Lidé na nákupní svátek Black Friday utratili přes mobil nejvíce historii

Letošní Black Friday pokořil všechny rekordy v mobilních platbách. Poprvé v historii se objem nákupů online dostal přes jednu miliardu dolarů. V porovnání s Black Friday v roce 2011 zaznamenal PayPal navýšení počtu zákazníků, kteří nakupovali přes mobilní zařízení o 173%.

Pozn.: Black Friday neboli “Černým pátkem“ se v USA označuje den, který následuje po Dni díkůvzdání. V tento den se oficiálně začíná vánoční nákupní sezóna. Ta je pro mnohé obchodníky poslední šanci v roce, kdy se dostat do černých čísel. Proto nabízejí nejrůznější slevy a dárky, aby nalákali do svých krámků co nejvíce zákazníků. Den díkůvzdání se slaví druhé pondělí v říjnu (v Kanadě) a čtvrtý čtvrtek v listopadu (v USA).

Vypadá to, že každý rok více a více zákazníků upřednostňuje mobilní platbu před dlouhými řadami v obchodech a bitvami o parkovací místa.  Online nákupy zaznamenaly oproti minulému roku závratný nárůst. V porovnání s Black Friday v roce 2011 zaznamenal letos PayPal navýšení počtu zákazníků, kteří nakupovali přes mobilní zařízení o 173% a navýšení objemu plateb přes mobilní zařízení o 193%. Online obchody navštívilo na Black Friday celkem 57.3 miliónů Američanů, což je o 18% vice než loni.

Podle Damiena Perillata, regionálního ředitele PayPal pro CEE, je rok 2012 tím, kdy se nakupování přes mobilní zařízení stalo mainstreamovou záležitostí. Nejvíce nákupů přes PayPal za použití mobilů udělali Američané v Houstonu. Po tři předchozí roky patřilo prvenství New Yorku.

Objem mobilních plateb přes PayPal vzrostl z čísel pod 1 miliónem dolarů v roce 2006, k 750 mil. dolarů v roce 2010 až ke 4 miliardám v roce 2011. V roce 2012 dosáhnou mobilní platby přes PayPal pravděpodobně více než 10 miliard dolarů.

 Black Friday - PayPal

PayPal mobilní fakta:

Paypal útraty přes mobil

PayPal

PayPal je rychlejší a bezpečnější způsob jak platit nebo si nechat zaplatit online. Služba umožňuje lidem posílat platby bez toho, že by sdíleli finanční informace, s možností flexibilního placení prostřednictvím svých PayPal účtů, bankovních účtů (na určitých trzích) a kreditních či debetních karet. PayPal je společnost patřící eBay (Nasdaq:EBAY) a s více než 117 milióny aktivních účtů ve více než 190 zemích a 25 měnách na celém světě je důležitým globálním hráčem, umožňujícím rozvoj e-commerce. PayPal má hlavní sídlo v San José v Kalifornii a jeho mezinárodní středisko se nachází v Singapuru. Více informací o společnosti najdete na: https://www.paypal.com.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru