Dnes vyšlo 15 článků

Lidé během Black Friday nakoupili přes mobilní zařízení za více než 1 miliardu dolarů

Během minulého víkendu, který se nesl ve stylu velkých slev a výprodejů, uživatelé ve Spojených státech amerických nakoupili přes smartphony a tablety za více než 1 miliardu dolarů.

Použili jste během Black Friday namísto počítače mobilní telefon anebo tablet? Potom nejste zdaleka sami, protože přes mobilní zařízení bylo v USA nakoupeno za 1,2 miliardy dolarů. Tím byla poprvé překročena hranice 1 miliardy dolarů. Z celkového počtu nákupů za 3,34 miliardy dolarů bylo nakoupeno z 36 % přes přenosná zařízení.

iphone-624709_1280

Zdroj: Pixabay

Celkové tržby amerických obchodů byly během víkendu vyčíslené na 3,34 miliard dolarů, což je o 33 % více než v předchozím roce. Další zajímavostí je, že lidé si prohlíželi zboží častěji na chytrých telefonech a tabletech (55 %) než na počítačích (45 %). V USA se prodávali především iPady, 4K televizory od Samsungu, MacBooky (zejména 13palcový Air), televizory od LG a herní konzole Xbox One.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru