Liberecká škola testuje zcela nový systém žákovských knížek online

Liberecká škola testuje zcela nový systém žákovských knížek online

Soukromá základní škola Doctrina v Liberci testuje nový systém žákovských knížek online, systém se jmenuje Gradebook. Škola na něm pracovala půl roku a testování bude probíhat až do června.

Různých školních systémů je na internetu vícero. Jedním z nich je například iŠkola.cz, jež nabízí možnost vkládání žákových známek, přičemž samotní žáci, případně jejich rodiče, do systému vstupují zadání přihlašovacího jména a hesla.

Gradebook by měl vynikat hlavně svojí propracovaností. Martin Turčík, autor projektu a manažer školy, vidí právě v propracovanosti systému jeho unikátnost. Systém bude nabízet nejen informace o úkolech, blížící se testy, ale i známky včetně naskenovaných písemek proto, aby rodič věděl, jak jeho dítě dopadlo.

Vytvoření takového systému zcela určitě sklidí úspěch u rodičů. U samotných žáků to tak ale asi nebude. I přesto, že například ony naskenované testy budou přínosné a žáci si tak budou moci zjistit, v čem vlastně chybovali, informovanost rodičů pro ně možná nebude tím pravým ořechovým. Systém by navíc měl zapojit i žáka, který například marodí. Učitel by měl mít možnost žákovi připravit práci a skrze Gradebook mu přikázat, co má dělat a na co se připravit.

Rodiče získají o svém dítěti více informací. Budou mít přehled o jeho klasifikaci a tu si budou moci podrobněji prozkoumat. Učitelům budou moci pokládat otázky a svoje dítě případně omluvit ze školy. Systém tedy bude potřebovat větší zapojení i samotných učitelů. Škola Gradebook testuje už čtvrtým rokem a bude v tom pokračovat až do června, kdy jej hodlá nabídnout i dalším školám.

O systému informoval server iDnes.cz v rozhovoru s manažerem školy.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru